fbpx

В Обленерго пояснили, чому графіки вимкнень можуть змінюватись протягом дня та без попереджень

Суспільство 17:02, 21.11, 2022

Вимушеною реакцією на стан енергосистеми області пояснюють зміни в графіках спеціалісти Прикарпаттяобленерго.

Нагадаємо, Обленерго сьогодні повідомляло про зміни у графіку вимкнень електроенергії

Щовечора диспетчери НЕК «Укренерго» аналізують показники споживання електроенергії в енергосистемі України за попередній період, зіставляють дані із інформацією про можливості генерації електроенергії вцілілими електростанціями та надають обленерго величину навантаження, яке прогнозовано необхідно буде зняти з мереж.

На кожну годину прогнозують різне навантаження, пояснюють в Обленерго. Відповідно до того, скільки навантаження необхідно зняти із мереж, кожній годині присвоюються свої черги вимкнень.

Через похолодання та масове використання електрообігрівачів зараз спостерігається ріст споживання, яке значно перевищує виробництво електроенергії. Тому протягом доби ситуація в енергосистемі може ускладнитися, а передбачити наперед усі обставини неможливо.

Диспетчер НЕК «Укренерго» моніторить стан енергосистеми і, коли розуміє, що знятого навантаження недостатньо, телефонує диспетчерам обленерго з вказівкою збільшити величину навантаження, яке необхідно зняти.

В диспетчера обленерго є 15 хвилин на те, щоб проаналізувати, до якої черги застосувати додаткові вимкнення так, щоби зняти потрібне навантаження та не допустити довготривалих вимкнень.

“Саме тому у графіки зміни вносяться екстрено та без попереджень. Такі зміни – вимушена реакція на стан енергосистеми”, – зазначили в Прикарпаттяобленерго.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: