fbpx

В об'єднаних громадах на Прикарпатті планують створити осередки "Пласту"

Суспільство 19:06, 03.09, 2019

В об’єднаних територіальних громадах Івано-Франківщини планують утворити осередки Національної скаутської організації "Пласт".

Про це інформують у пресслужбі Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

За словами заступника голови окружної старшини Івано-Франківської області Степана Корчинського, основна мета всеукраїнської організації «Пласт» полягає у сприянні всебічному патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Він говорить про те, що скаутська організація має розгалужену систему. Найвищий рівень – Конференція українських пластових організацій, яка включає до свого складу представництва з України, Канади, США, Австралії, Німеччини, Польщі, Ефіопії та ін. Наступним рівнем є Крайова Національна скаутська організація, на обласних рівнях функціонують Округи, які займаються координацією роботи. У містах – Станиці, а за ними йдуть Осередки.

«Пласт є найбільшою волонтерською організацією в Україні та має розгалужену систему. Такої серйозної організації, котра працює безкоштовно з дітьми, у нашій державі немає», – говорить Степан Корчинський.  

Нині до Краєвої організації входять майже 20 тисяч українців. На Прикарпатті налічується 1500 пластунів, а до Івано-Франківської станиці входять 600 вихованців.

«Одними з найбільш потужних станиць у нашій області є Івано-Франківська, Коломийська, Калуська, Надвірнянська, а також Рогатинська», – сказав заступник голови окружної старшини області.

Нині працюють над створенням станиць та осередків у об’єднаних територіальних громадах області. Найперше – шукають людей, які зможуть працювати з молоддю.

«Шукаємо ініціативну молодь. В ідеальному випадку – студентів вишів обласного центру, які будуть створювати та координувати роботу осередків. Для таких людей плануємо 9 вересня провести навчання у нашій Домівці (м. Івано-Франківськ, вул. Павлика, 10). Якщо людям буде цікаво – ми організуємо для них триденний вишкіл. Одразу після того провід визначатиме уповноваженого, який вже, власне, зможе розбудовувати підрозділ організації у своїй громаді. Ми забезпечуватимемо всебічну підтримку. Коли буде сформовано структури в ОТГ – зможемо набирати групи дітей», – говорить він.

Степан Корчинський також додав, що амбітна мета до 2030 року залучити понад 10% української молоді до “Пласту”.

Виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей, спілкуючись із заступником голови окружної старшини області, наголосив, що підтримує таку ідею. Він відзначив, що створення пластових осередків в ОТГ стане можливістю виховання патріотичної молоді, яка пропагуватиме здоровий спосіб життя. 

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: