fbpx

В ОКЛ почали лікувати фантомні болі у пацієнтів, які перенесли ампутацію

Суспільство 17:45, 11.10, 2023

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні почали застосовувати ботулінотоксинотерапію при фантомному болю у пацієнтів з ампутаціями кінцівок.

“Фантомний біль можна утамувати ботулінічним токсином”, – пишуть на сторінці ОКЛ у фейсбуці. Йдеться про напади прострілюючого пекучого болю в кінцівці, якої немає. Він не дає спати вночі, і навіть сильні знеболювальні не допомагають. За статистикою він є у 60-80% пацієнтів, які перенесли ампутацію.

Завідувачка центру діагностики неврологічної патології Надія Сегін розповідає, що для цього використовують токсин бактерії клостридії. Ін’єкцію токсину роблять для зняття болю, наприклад, при хронічній мігрені. Або якщо у хворого є постінсультна спастичніть і він не може добре розгинати руку. Або коли пацієнт має блефароспазм, тобто мимомільне неконтрольоване закривання очей чи примружування. Або кривошию – певне вимушене положення голови.

КУРС писав: Ботокс не для краси: у Франківській ОКЛ ботулотоксином лікують мігрені

“Ботулінотоксинотерапія має міорелаксуючу дію і використовується при хронічному невропатичному болю. Це біль, причиною якого є ушкодження нерва, – пояснює лікарка. – При фантомному болю маємо перетин нерва. У кінці нерва утворюється невринома, яка прилягає безпосередньо до м’яких тканин і при дотику болить”, – пояснює лікарка.

Використання ботулінотоксинотерапії інактивує нервові закінчення, блокує нервово-м’язову передачу імпульсу на певний період часу. Вона має ефект протягом трьох місяців при хронічній мігрені, дистонії. При фантомному болю ефект мав би зберігатися протягом шести місяців.

Керівниця Центру додає, що інтенсивність фантомного болю може призвести до появи проблем з психічним здоров’ям, зокрема до виникнення неврозів, депресій, патологічної зміни особистості.

Зараз кілька пацієнтів закладу проходять відповідне лікування, й уже за деякий час лікарі поділяться його результатами.

На фото: пацієнти Центру фізичної та реабілітаційної медицини Роман та Максим. Про фантомний біль вони знають з власного досвіду.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: