fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • В Омбудсмана вважають, що прикарпатські посадовці неправомірно відмовили деяким призовникам у проходженні альтернативної служби

В Омбудсмана вважають, що прикарпатські посадовці неправомірно відмовили деяким призовникам у проходженні альтернативної служби

Суспільство 19:35, 20.11, 2021

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини перевірив дотримання службовими особами Івано-Франківської ОДА та районних державних адміністрацій права призовників на проходження альтернативної (невійськової) служби.

Протягом 2021 року до уповноважених підрозділів районних державних адміністрацій області надійшло 40 заяв від призовників щодо прийняття рішення про направлення їх для проходження альтернативної (невійськової) служби. За підсумками розгляду цих заяв прийнято 6 рішень про відмову в задоволенні звернення, з яких: 5 відмов через несвоєчасне подання заяви без зазначення причини їх несвоєчасного подання та 1 відмова у зв’язку з неявкою громадянина без поважних причин за викликом до місцевої державної адміністрації для розгляду його заяви про направлення на альтернативну службу, інформує пресслужа Омбудсмана.

В Уповноваженого заявляють, що у статті 35 Конституції України передбачено вичерпний перелік підстав, з яких може бути обмежене право на альтернативну (невійськову) службу, серед яких відсутня така підстава, як порушення строку подання відповідної заяви чи інших процедур. Конституція має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії.

В Уповноваженого вважають, що при розгляді заяв призовників про направлення їх для проходження альтернативної (невійськової) служби службові особи держадміністрацій Івано-Франківської області мали застосовувати саме норми Конституції, які мають вищу юридичну силу над положеннями статті 9 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу», але цього ними зроблено не було, що призвело до порушення прав громадян на проходження альтернативної (невійськової) служби.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: