fbpx

В пансіонаті на Прикарпатті знайшли прострочені ліки та продукти

Суспільство 19:17, 08.10, 2019

У стаціонарному відділенні Тлумацького територіального центру соціального обслуговування на Івано-Франківщині порушуються права підопічних на належну медичну допомогу та отримання реабілітаційних послуг.

Про це повідомляється на сайті Уповноваженого з прав людини в Україні.

У рамках реалізації національного превентивного механізму моніторингова група у складі працівників Відділу регіонального представництва у західних областях,  регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Івано-Франківській області та громадського монітора здійснила візит до відділення стаціонарного догляду для постійного проживання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в с. Петрів Тлумацького району.

Під час візиту встановлено, що стаціонарне відділення розраховане для проживання 30 осіб, на момент візиту тут проживало 27 підопічних, з яких 8 осіб з інвалідністю.

Мешканцям стаціонарного відділення забезпечено належні та безпечні умови проживання. Підопічні в достатній кількості забезпечені одягом, засобами догляду, м’яким інвентарем, а також медикаментами та спеціальними засобами для пересування. Мають можливість розпоряджатися власними пенсійними коштами.

Також моніторингова група відзначила позитивний соціально-психологічний клімат у відділенні та доброзичливі відносини між підопічними і персоналом.

Водночас виявлено порушення права підопічних на належну медичну допомогу, а саме не проводяться щорічні медичні огляди підопічних. Відсутні вкладки для надання невідкладної медичної допомоги. Відсутні індивідуальні програми реабілітації осіб з інвалідністю або завершився термін їх дії. Виявлено медикаменти із закінченим строком придатності, а ліки зберігаються в неналежних умовах. Також не ведеться належним чином медична документація.

Крім цього, не забезпечується право мешканців на якісне харчування, зокрема відсутні перспективне/двотижневе та щоденне меню, технологічні карти приготування їжі. Наявні продукти харчування із закінченим терміном придатності, в т. ч. і отримані як благодійна допомога. На харчоблоці мають місце порушення норм санітарного законодавства.

Під час візиту виявлені й інші порушення, про що поінформовано особисто керівника відділення з наданням рекомендацій для їх усунення. За результатами візиту будуть надіслані відповідні листи реагування до Івано-Франківської обласної та Тлумацької районної державних адміністрацій.

В пансіонаті на Прикарпатті знайшли прострочені ліки та продукти 1
В пансіонаті на Прикарпатті знайшли прострочені ліки та продукти 3
В пансіонаті на Прикарпатті знайшли прострочені ліки та продукти 5
В пансіонаті на Прикарпатті знайшли прострочені ліки та продукти 7

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: