fbpx

В «Прикарпаттяобленерго» стартувала програма із сортування сміття

Суспільство 20:44, 09.06, 2021

Прикарпатські енергетики, окрім звичної макулатури та батарейок, відсортовуватимуть тетрапак, пластик, скло, метал, які надсилатимуться на вторинну обробку.

«Ідея програми ековідповідальності з’явилась під час підготовки до Всесвітнього дня вишиванки, який у цьому році проходив під гаслом «Землю предків передамо нащадкам», – розповідає Ольга Тишко, голова профкому обленерго. – Ми усвідомили, що можемо зробити більше для екології, і почнемо із сортування сміття. Тому під час Дня вишиванки ми запросили до себе фахівців із компанії «SortSmart» та кафедри біології та екології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, які провели для енергетиків майстер-клас із сортування 15 видів відходів. Довго не чекаючи, ми почали впроваджувати проєкт спочатку в центральному офісі, і якщо він буде успішним – то запровадимо таку ж ініціативу на філії».

Уже на цьому тижні усі індивідуальні урни працівників будуть замінені на картонні екоящики для тетрапаку, металу, скла, пластику та окремо для побутових відходів та органіки. Ековолонтери із числа працівників компанії відвідали кожен кабінет із поясненнями правил відповідального сортування, розказали, як розрізняти маркування на пластику, та навчили швидко зорієнтуватися, в яку урну викинути відходи. Також, для кращого засвоєння правил сортування, енергетикам запропонували розроблені у компанії роздаткові матеріали – буклети із візуалізацією правил. Результатом програми стане сформована екологічно свідома поведінка, що увійде у звичку енергетиків, повідомили в пресслужбі обленерго.

Щоби бути впевненими, що відходи із різних контейнерів врешті-решт не потраплять на один полігон, АТ «Прикарпаттяобленерго» уклало договори із екологічними компаніями. «Віза-вторма» забиратиме у енергетиків на вторинну переробку макулатуру, скло та пластик, «Еко-Прикарпаття» забиратиме побутові відходи, які не підлягають переробці, та органічні відходи, а компанія «SortSmart» вивозитиме на переробку тетрапак.

До слова, сортування сміття – це не перші кроки АТ «Прикарпаттяобленерго» у напрямку екологічної відповідальності. У компанії роками окремо відбирають для вторинної обробки макулатуру, батарейки, лампочки, пластмасу, металобрухт, відпрацьовані шини та оливу.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: