fbpx

В селі на Рогатинщині люди борються зі стихійними смітниками, а влада скидає відходи в кар'єр

Суспільство 18:55, 24.05, 2020

На Івано-Франківщині у селі Липівка Рогатинського району є стихійне сміттєзвалище біля річки Гнила Липа. Місцева влада не реагує, забруднення річки продовжується не один рік.

Олексій і Наталія Станьки – небайдужа подружня пара, яка бореться з неконтрольованим сміттєзвалищем, пише AgroNews.ua 

Подружжя розпочало активну боротьбу із сміттєзвалищем  під час карантину, оскільки були змушені переїхати з Тернополя на обсервацію у село Липівка Рогатинського району Івано-Франківської області, до батьків Наталії Станько.

В селі на Рогатинщині люди борються зі стихійними смітниками, а влада скидає відходи в кар'єр 1

Громадський діяч Олексій Станько вперше висвітлив проблему села Липівка Івано-Франківської області  в соцмережах у січні 2019 року.

«Минулого тижня був неприємно вражений людською байдужістю до своїх оточуючих та все ж бажанням жити у цивілізованому суспільстві, але натомість продукувати протилежні цінності. Проте на Різдво Христове пішов сніг і добре прикрив гори сміття на берегах річки Гнила Липа. Не забувайте, що 19 січня Хрещення Господнє і традиційне щорічне занурення в освячену воду буде виглядати як купання у Філіппінах», – написав він.

В селі на Рогатинщині люди борються зі стихійними смітниками, а влада скидає відходи в кар'єр 2

В 2018 році про стихійне сміттєзвалище біля річки повідомляв народний артист України, уродженець села Липівка Михайло Кривень.

«За Австрії чи Польщі наші люди з с. Фірлеїв знали, що викидати сміття в Гнилу Липу не треба, бо буде штраф. Тепер в с. Липівка ніхто не карає за викидання сміття в Гнилу Липу. А люди думають, що в річку можна», – наголосив Кривень.

В селі на Рогатинщині люди борються зі стихійними смітниками, а влада скидає відходи в кар'єр 3

Подружжя зазначає, що минуло 2 роки, а проблема і досі не вирішена. Отже, проводячи весь час у селі Липівка у зв’язку з карантином, подружжя взялося за вирішення проблем із сміттям. 15 квітня 2020 року Наталія Станько повідомляла, що односельчанка із села Липівка зареєструвала петицію «Заборона засмічення річок України. Штраф 20 000 грн».

«Ви вже знаєте, наскільки українські річки та озера забруднені побутовими відходами. Також, мабуть, чули про несуттєво великі штрафи за забруднення водойм, ставків та озер? А відповідальність, згідно з чинним законодавством України, передбачає накладання штрафу на громадян та посадових осіб в розмірі від 340 грн до 1700 грн. Так ось до чого я веду, тут Мирослава Федина, односельчанка із села Липівка, де я народилась і виросла, зареєструвала петицію: “Заборона засмічення річок України. Штраф 20 000 грн.” Я підписала і вам рекомендую. Збережемо чисту воду річок, ставків, струмків для майбутніх поколінь», – написала вона.

Жителька села Марія Корчинська теж долучилася до вирішення екологічної проблеми, запропонувавши пройти опитування на Google Формі «Зміни починаються з тебе».

19 травня 2020 року Олексій Станько опублікував відповідь на запит від органів місцевого самоврядування.

Сільський голова В. М. Стиславський зазначив, що Липівська сільська рада на 2020 рік не заключала договору оренди з організацією, яка б займалася вивозом чи утилізацією сміття, в зв’язку з відсутністю коштів в бюджеті сільської ради. 

В селі на Рогатинщині люди борються зі стихійними смітниками, а влада скидає відходи в кар'єр 4
Сміття утилізується на закритому (відпрацьованому) піщаному кар’єрі.
В селі на Рогатинщині люди борються зі стихійними смітниками, а влада скидає відходи в кар'єр 5

«Таку «ґеніальну» відповідь від органів місцевого самоврядування за багато років діяльності бачу вперше. Майстер-клас від сільського голови називається «Як написати на самого себе скаргу». P.S. Киньте хтось посилання на норму закону, згідно з якою дозволено вивіз сміття в піщані кар’єри», – саме так прокоментував Станько відповідь сільського голови.

Наталія Станько розповіла, що у цій купі валяється безліч «трудових книжок колгоспника», отже, сміття з держустанов…

В селі на Рогатинщині люди борються зі стихійними смітниками, а влада скидає відходи в кар'єр 6
В селі на Рогатинщині люди борються зі стихійними смітниками, а влада скидає відходи в кар'єр 7

Пані Наталія зазначила, що вони з чоловіком допоможуть прибрати територію, але це основне питання утилізації не вирішить.

«Наша мета – допомогти людям, дати зрозуміти, що навіть сільська влада має їм допомагати, а не просто собі бути і займатись бездіяльністю. Люди в селі розучились відстоювати свої права, тут я бачу найбільше проблем із небажанням робити зміни, а ще з небажанням вивчати законодавство України», – підсумував Олексій Станько.

В селі на Рогатинщині люди борються зі стихійними смітниками, а влада скидає відходи в кар'єр 8

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: