fbpx

В Україні презентували транспортний портал е-послуг

Суспільство 18:17, 27.12, 2019

В Україні створили транспортний портал електронних послуг e-transport.gov.ua, який об’єднує електронні сервіси в усіх сферах транспортної галузі в одну систему.

Портал показали на спільному брифінгу міністра інфраструктури Владислава Криклія та міністра цифрової трансформації Михайла Федоровапередає пресслужба МІУ.

На транспортному порталі можна замовити не тільки державні адміністративні послуги у галузі транспорту, а й отримати загальні тематичні сервіси.

“Мультимодальність транспорту та цифрові транспортні коридори – є пріоритетами для міністерства інфраструктури. Для цього ми створюємо електронні сервіси в усіх сферах транспортної галузі. Цифрові рішення потрібні для розвитку Шовкового шляху та інших транспортних коридорів”, – відзначив Криклій.

Які функції будуть у транспортному порталі електронних послуг.

  1. Бронювання дозволів  на міжнародні перевезення

Що пропонується:

–     Інтегрована система ідентифікації id.gov.ua

–     Онлайн подача і сплата заявки

–     Швидка перевірка документів

–     Бронювання певного бланку дозволу для певного перевізника

За словами відомства, процедура займає до 3 хвилин.

  1. Пост-контроль

Обмін даними з митницією надає можливості реального відстежування зловмисників, які намагаються підробити дозволи або порушають порядок їх використовування.

Кожен зареєстрований дозвіл може бути простежено з моменту його бронювання або друку до перетину кордону та повернення на пункт видачі дозволу.

  1. Дозволи на негабаритні перевезення

Що пропонується:

–     Інтегрована система ідентифікації id.gov.ua

–     Онлайн подача і сплата заявки

–     Значне пришвидшення процедури

  1. Е-протокол

Для обліку та оперативного опрацювання протоколів актів, що виписуються інспекторами Укртрансбезпеки, було введено новий формат – е-протокол.

Надає можливість інспекторам напряму з дороги оперативно передавати до департаменту контролю Укртрансбзпеки інформацію щодо порушників з метою подальшого опрацювання інцидентів.

  1. Відеоспостереження

Для здійснення громадського контролю та підвищення прозорості процесу видачі дозволів організована трансляція з Пунктів видачі дозволів у містах: Ковель,  Голоби, Львів, Вінниця, Хмельницький, Бориспіль, Коростень. У найближчий час планується додавання ще 7 пунктів та інших важливих об’єктів.

  1. е-ТТН 

Електронний документ для засвідчення права на здійснення вантажних перевезень. Наразі впроваджено пілотний проект, побудована центральна база даних е-ТТН, до неї вносяться дані від комерційних систем документообігу, які обслуговують вантажоперевізників.

“Очікуйте на порталі найближчим часом розширення сервісів для автотранспорту (дозвіл на перевантаження), сервіси для моряків і можливість реєстрації повітряних суден”, – підкреслив Владислав Криклій.

Відзначається, що портал наповнюватиметься сервісами, а також у планах впровадження платіжних сервісів, підключення до системи електронної взаємодії Трембіта, впровадження  Security Operation Center на базі центру кібербезпеки ДП ГЦЦК.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: