fbpx

В Україні з'явилися телеграм-канали, де погрожують школярам

Суспільство 18:24, 12.02, 2024

Під час моніторингу соцмереж та інтернет-простору були виявлені телеграм-канали, де погрожують школярам. Зловмисники публікують фото дітей з коментарями, що принижують честь та гідність, та закликають до фізичного й психологічного тиску. Ба більше, адміністратор одного з таких телеграм-каналів пропонує видалення ганебних повідомлень за винагороду.

Наразі існування таких телеграм-каналів зафіксовано у Дніпрі та Київській області. Проте можливе існування подібних в інших регіонах України, повідомили на сайті Омбудсмена.

Конвенцією про права дитини, Конституцією та Законом України «Про охорону дитинства» чітко встановлено, що жодна дитина не може бути об’єктом незаконного посягання на її честь та гідність, усім дітям гарантується недоторканість та захист від усіх форм насильства.

З метою захисту прав дітей Уповноважений Верховної Ради України звернувся до Міністерства освіти і науки України з проханням провести інформаційно-роз’яснювальні кампанії для школярів та інших учасників освітнього процесу щодо протидії булінгу та попередження будь-яких проявів насильства.

Також Уповноважений звернувся до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області та Головного управління Національної поліції в Київській області вжити заходів задля усунення загроз життю та здоров’ю дітей та їхній публічній безпеці.

Водночас Уповноважений закликає й батьків ставитися свідомо до загроз, що чатують на дітей в інтернет-просторі. Адже розвиток технологій породжує з-поміж іншого й таке явище, як кібербулінг (цькування, залякування та приниження з використанням цифрових технологій). Кібербулінг відбувається в соціальних мережах, месенджерах, на різноманітних ігрових та мобільних платформах. Подвійна його небезпека полягає у тому, що заклики фізичної розправи та образи, які дитина отримує в інтернеті, можуть направду втілитися.

І діти повинні знати, як діяти у випадках, коли вони стали жертвою або свідком кібербулінгу:

  • звернутися за допомогою до дорослих, яким довіряють;
  • кібербулінг лишає цифровий слід – варто зберегти докази (скріншоти переписок, публікацій, фото).

Оскільки кібербулінг є формою насильства, батьки чи інші дорослі повинні повідомити правоохоронні органи.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: