fbpx

В університеті нафти і газу відкрили пам’ятну дошку відомому науковцю Генріху Штамбергеру

Суспільство 12:22, 05.12, 2019
НА ФОТО: ??????????????????????????????????????????????????????????

4 грудня на третьому корпусі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відкрили меморіальну дошку Генріху Штамбергеру – відомому науковцю, доктору технічних наук, першому завідувачу кафедри інформаційно-вимірювальної техніки і промислової електроніки, заслуженому винахіднику та лауреату виставок досягнень науки і техніки.

У травні виповнилося 100 років від дня народження відомого науковця, інформує пресслужба ІФНТУНГ.

Генріх Штамбергер народився 7 травня 1919 року в м. Тарнів Краківського воєводства (Польща). В 1938 році закінчив гімназію в м. Закопане, згодом працював у м. Львові. З 1941 по 1943 роки був учасником Другої світової війни, на якій зазнав важкого поранення й довго лікувався. В м. Івано-Франківськ Генріх Абрамович переїхав із сім’єю у 1968 році, а через рік почав працювати в ІФНТУНГ на кафедрі автоматизації виробничих процесів. В 1970 році за ініціативою науковця була створена кафедра інформаційно-вимірювальної техніки та промислової електроніки, яку ж він й очолив. За короткий проміжок часу кафедра стала справжнім осередком наукових досліджень і розробки інформаційно-вимірювальних та обчислювальних систем для нафтової і газової промисловості. Завдяки науковій наполегливості та невтомній праці Генріха Штамбергера кафедра посіла провідні позиції серед усіх аналогічних структур у нафтових закладах вищої освіти. Зараз це кафедра інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем (ІТТС).

«Здобутки вченого – це 6 монографій, які написані за його безпосередньої участі; учні (під його керівництвом захистили кандидатські дисертації більш як 20 аспірантів); понад 200 наукових праць; 45 авторських свідоцтв та винаходи. Генріх Абрамович був членом низки методичних комісій з інформаційно-вимірювальної техніки при міністерствах освіти СРСР та України. Велику наукову й науково-методичну роботу вміло поєднував із педагогічною діяльністю. Його любили та поважали. Це особистість, з якою, без перебільшень, пов’язана ціла епоха в розвитку нафтогазової освіти на Прикарпатті», – каже завідувач кафедри ІТТС Леонід Заміховський.

«Генріха Абрамовича я пам’ятаю ще з молодих років. Коли він очолив кафедру, я навчався на другому курсі. Це дуже цікава й непересічна особистість. В свій час Генріх Абрамович навчав студентів найефективнішим методам засвоєння інформації, якими я послуговуюсь і до цього часу. Серед інших науковців його вирізняла неабияка наукова ерудиція й відчуття нового. Він легко вмів визначити головний напрям досліджень», – зазначив ректор університету Євстахій Крижанівський.

Донька Генріха Штамбергера Олена Ільїна, котра також була присутня на відкритті пам’ятної дошки, розповіла, що роки праці в ІФНТУНГ її батько вважав найкращими.

Зараз на честь відомого науковця названа лабораторія автоматизованих систем керування і промислових телекомунікацій «Phoenix Contact» кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: