fbpx

В університеті нафти й газу тестують нового робота-маніпулятора

Суспільство 11:27, 11.08, 2020

Вивести українську роботехніку на світовий ринок та зайняти на ньому провідні позиції – таку мету ставлять перед собою в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу.

Тут діє спеціалізований гурток роботехніки. В ІФНТУНГ кажуть, що хочуть готувати висококваліфікованих спеціалістів, які згодом впроваджуватимуть використання промислових роботів на виробництві, повідомляє пресслужба університету.

“Автоматизація виробничих процесів – це пріоритет в роботі наших підрозділів, проте для повної гармонії не вистачало промислової роботизації, матеріально-технічної бази, практичного досвіду і знань. Тому ми вирішили змінити ситуацію”, – розповідає доцент кафедри комп’ютиризованого машинобудування (КМВ) й за сумісництвом директор ННЦППП Анатолій Панчук.

Найсвіжіша новина Центру: робот-маніпулятор фірми «Kuka», який тут працює і не має аналогів на Прикарпатті. Він отримав найновіше ліцензійне програмне забезпечення від компанії RoboDK (Монреаль, Канада), яке в тестовому режимі буде введено у навчальний процес. ІФНТУНГ започатковує тісну співпрацю з фірмою «RoboDK» – однією з провідних світових робототехнічних лабораторій.

Кажуть, що роботи виконують будь-які складні операції: 3D-друк, зварювання, ремонт газопроводів, сканування літальних апаратів та інше. На сучасному виробництві вони надійні помічники людини. Тож потрібні для того, аби готувати спеціалістів, які відповідатимуть потребам ринку праці.

“Промисловий робот – це складна техногенна система, в якій переміщення, як правило, відбувається по шести осях, до якої можуть додаватися інші прилади та інструменти. Тому для їх ефективного функціонування потрібна спеціальна програма. У світі таких небагато і практично всі вони платні. Саме таку програму нам надала компанія RoboDK, за що ми їй дуже вдячні, особливо менеджеру Flore Cachera. Вона уможливить впровадження надзвичайно цікавого курсу з промислової роботизації для наших студентів”, – говорить Анатолій Панчук.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: