fbpx

В університеті нафти і газу встановили станцію моніторингу якості повітря

Суспільство 16:49, 02.03, 2023

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбулось відкриття станції онлайн-моніторингу якості атмосферного повітря.

Станція встановлена в рамках підписаного меморандуму про стратегічну співпрацю між ГО «Фрі Ардуіно», яка впроваджує проєкт громадського моніторингу якості повітря Eco City, та університетом.

Визнав важливість підписання угоди про співпрацю з компанією-стейкхолдером кафедри екології ГО «Фрі Ардуіно» перший проректор університету Олег Мандрик. Він зазначив, що безкоштовно було надано і встановлено станцію онлайн-моніторингу якості атмосферного повітря, яка в режимі реального часу подає показники радіаційного фону, оксиду вуглецю, летких органічних сполук, одорації, фракцій пилу тощо.

«Для нас важливо, що інстальована інновація орієнтована також на студентів, викладачів, науковців та аспірантів екологічного напряму, щоб забезпечити їм доступ до показників. До станції може приєднатись будь-яка людина за допомогою QR-коду. Станція здійснює також оповіщення населення про погіршення якості повітря, радіаційну та хімічну небезпеки відповідно до технічного документа ISBN:978-80-88508-02-1. В ньому об’єднані настанови та принципи застосування Українського індексу якості повітря. Це вкрай важливо для безпеки наших громадян, коли в країні йде війна», – підкреслив Мандрик.

В університеті нафти і газу встановили станцію моніторингу якості повітря 1
На фасаді головкорппусу ІФНТУНГ

Про переваги приладу розповів Олексій Трелевський, куратор громадського моніторингу якості повітря EcoCity, міжнародний експерт міжнародної програми «Чисте повітря для України» –  спільної програма ГО «Арніка» (Прага, Чехія) та  мережі місцевих неурядових організацій з різних регіонів в Україні:

«Наша команда виготовляє доступні для населення станції моніторингу та координує всеукраїнський вебресурс для інформування громадськості про рівень забруднення та якість атмосферного повітря в Україні. Активно залучаємо студентів та молодь до власної діяльності на основі соціального підприємництва. В Україні відсутній функціональний державний моніторинг повітря. У кількох містах працюють власні системи, але їх дизайн часто є недостатнім, а дані, як правило, недоступні для громадськості. Ось чому була створена мережа станцій громадського моніторингу ЕcoCity». 

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: