В університетській клініці Івано-Франківського національного медуніверситету допомагають пройти реабілітацію після травм, отриманих під час виконання бойових завдань та поранень, а також справитися із загостренням хвороб, викликаних стресом у зоні бойових дій в час війни.
Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри загальної практики (сімейної медицини), фізичної реабілітації та спортивної медицини ІФНМУ, лікар університетської клініки Василь Міщук, загальний медичний стаж якого понад 46 років, консультує воїнів і переселенців.
“Як і раніше, викладаю на кафедрі, консультую хворих у нашій університетській поліклініці та у стаціонарі, роблю обходи. Час від часу також проводжу консультації й у інших медичних закладах Івано-Франківська. Найчастіше я надаю поради з лікування гастроентерологічних проблем на межі з хірургією, це мій основний профіль. Саме ця робота займає левову частку мого часу”, – розповів БлогЕксперту лікар.
За його словами, спеціалісти університетської клініки ІФНМУ до недавнього часу консультували хворих у амбулаторіях загальної практики сімейної медицини, але зараз у зв’язку з війною, на жаль, призупинили цю діяльність, бо там немає бомбосховищ.
“На Франківщину нерідко прилітають ракети, тому заходів безпеки слід дотримуватись дуже уважно. Зараз цей напрям роботи дещо призупинився, але я думаю, що це тимчасово. У мирний час університетська клініка займається переважно консультуванням та лікуванням наших працівників і студентів. Крім того, ми приймаємо й жителів міста. Але після 24 лютого у наших стінах все частіше з’являються переселенці та військові. Останнім ми з колегами активно допомагаємо пройти реабілітацію після травм, отриманих під час виконання бойових завдань. Точну кількість військових, які проходили лікування у нас, назвати не зможу, але те, що їх було достатньо, – це факт”, – зазначає медик.
Взагалі, коло проблем, з якими пацієнти звертаються в університетську клініку, є дуже широким. Однак деякі зміни є, і всі вони, підкреслює лікар, викликані стресом.
“Я помітив деякі тенденції. Наприклад, якщо раніше у порівнянні з іншими нозологіями хворих з гастроентерологічною патологією було менше, то на сьогоднішній день кількість таких хворих значно збільшились. Ба більше, у багатьох з них ми досить часто діагностуємо серйозні загострення. Ну і крім того ж, звичайно, часто зустрічаються загострення серцевої патології. Також нерідко до нас звертаються хворі, які перебувають на постійній підтримуючій терапії, бо їм треба поповнювати запаси ліків. Ми радо допомагаємо їм у цьому питанні”, – каже Василь Міщук.
Він наполягає, що, незважаючи на війну, про своє здоров’я треба обов’язково дбати: “Я рекомендую намагатись тримати себе у руках і не нервувати, бо через стрес буває багато негативних наслідків”.