fbpx

В Устеріках відкрили "Дія центр" – перший в області ЦНАП європейського зразка

Суспільство 15:17, 09.11, 2021

Сучасний центр надання адміністративних послуг «Дія центр» відкрили у Білоберізькій територіальній громаді, що на Верховинщині. Це перший багатофункціональний ЦНАП європейського зразка, що запрацював в Івано-Франківській області.

Відтепер місцеві жителі отримуватимуть понад сто адмінпослуг. У той же час у новоствореному ЦНАПі працюватиме й робоче місце для обслуговування громадян у додатку «Дія».

Про це повідомив голова громади Дмитро Іванюк.

«Сьогодні у селі Устеріки офіційно запрацював сучасний ЦНАП. Усі сервіси та послуги, які надавались у різних установах, тепер будуть інтегровані в “Дія-центрі”, – зазначив Іванюк. – Жителі громади, а їх майже дев’ять тисяч, отримуватимуть 138 послуг: дозвільні, реєстраційні, соціальні, земельні тощо. До того ж перелік сервісів буде постійно оновлюватись. Людей обслуговуватимуть десять працівників: шестеро на місці та ще чотири – віддалено. Усі вони пройшли спеціальну підготовку та вже готові приступити до роботи».

Водночас у ЦНАПі запрацювало ще й робоче місце в додатку «Дія». За словами заступника голови громади Василя Пилип’юка, «Дія-центр» – це спеціальна платформа з комплексом необхідних послуг для громадян. Вони зможуть отримувати онлайн-консультації з питань адміністративних послуг, безоплатну правову допомогу, здійснювати банківські послуги та оплату комунальних послуг.

В Устеріках відкрили "Дія центр" – перший в області ЦНАП європейського зразка 1

«Мережа надання адмінпослуг в одному місці, без черг, без зайвих довідок – це, безумовно, крок вперед. За підтримки міністерства цифрової трансформації у ЦНАПі створили спеціалізоване місце, яке дасть можливість громадянам отримати зручні та якісні державні сервіси», – підкреслив заступник сільського голови.

Голова громади Дмитро Іванюк зауважив, що ЦНАП розміщено у новозбудованому приміщенні: «За рахунок коштів з бюджетів усіх рівнів, а також міжнародної технічної підтримки ми звели в Устеріках нове адмінприміщення загальною площею 873 кв. м. Кошторисна вартість проєкту – понад 18 млн гривень. Для центру надання адмінпослуг відведено 234 кв. м».

Говорячи про облаштування ЦНАПу, Дмитро Іванюк розповів, що частину будівельних матеріалів та обладнання громада отримала завдяки участі в проєкті «Зміцнення громадянської довіри» (UCBI II), що фінансується USAID, облаштування ж зали засідань здійснене завдяки участі у програмі DOBRE.

«Програма «U-LEAD з Європою» надала нам інституційну підтримку, розробила сучасний дизайн інтер’єру, забезпечила меблями, спеціалізованим програмним забезпеченням та комп’ютерною технікою. Наш центр адаптований для людей з особливими потребами, у ньому створено дитячий куточок», – зазначив сільський голова.

При цьому Дмитро Іванюк зауважив, що особливістю функціонування ЦНАПу якраз є те, що він розташований у будівлі, де знаходиться адміністрація сільської ради, її виконавчі органи та структурні підрозділи. «Таким чином, всі публічні послуги відвідувачі зможуть отримати в одному місці, без додаткових матеріальних і часових затрат», – сказав він.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: