fbpx

В заклади освіти Прикарпаття надійшли 100% підручників з математики і мови для 5 класів, - МОН

Суспільство 15:55, 12.09, 2023

Всі заклади освіти Прикарпаття забезпечені підручниками з математики і мови для 5 класів НУШ.

Про це повідомили сьогодні на сторінці Міносвіти у фейсбуці. Також сьогодні на ситуацію із підручниками меру Франківська Руслану Марцінківу поскаржилися в мережі.

“Чому учні 5 класу ліцею №2 щє не отримали підручники? Другий тиждень навчання, а діти не мають по чому навчатись”, – пише франківець Вова Гойсан.

Заклади освіти Івано-Франківської територіальної громади забезпечені підручниками на 89%, адже з початком повномасштабного вторгнення на друк підручників коштів від держави не надійшло, відповів Марцінків. За його словами, через воєнний стан цьогоріч підручники для учнів 5-6 класів НУШ друкували за кордоном.

“Учні 5 класів наразі забезпечені підручниками на 31%. 100% є підручників є з математики, природознавства 74%. Щодо підручників з української мови ще готують документи для доставки (за це відповідає область. Усі підручники є в електронних форматах”, – додав мер.

Сьогодні ж у МОН повідомили, яка ситуація з фінансуванням, друком і доставленням підручників.

Торік через повномасштабне вторгнення росії кошти, закладені на підручники, спрямували на потреби оборони. Тож напередодні навчального року 2023/24 підручників для пʼятих класів НУШ, які мали б надрукувати ще рік тому, не було. А вже потрібно було друкувати книжки й для шостих класів. Також минуло пʼять років з моменту друку підручників для перших і десятих класів, тому їх потрібно було оновлювати.

Цьогоріч на друк підручників держава виділила 754,9 мільйона гривень. Це вже краща ситуація, але це все ще недостатня сума, щоби покрити всю потребу, зазначаили в МОН. Тому Мінсовіти залучило міжнародних партнерів, які профінансували друк і доставлення підручників на 238,1 мільйона гривень.

“Через брак коштів міністерству довелося робити нелегкий вибір: що друкувати насамперед, а з друком яких підручників почекати. Ми вирішили, що спочатку потрібно забезпечити книжками шості й пʼяті класи. Це класи НУШ, для яких підручники були тільки в електронному форматі”, – пояснюють в МОН.

Ситуація з друком і доставленням:

5 клас

Нині за кошти донорів надруковано і доставлено до книжкових баз органів управління у сфері освіти обласних держадміністрацій підручники з таких дисциплін:

🔸 Математики (100%)

🔸 Української мови (100%)

🔸 Природничої галузі (74%)

Коштом донорів також мають надрукувати підручники з української літератури, інформатики, зарубіжної літератури, іноземної мови.

Коштом держбюджету друкують Історію України.

6 клас

На 12 вересня надруковано й передано для доставлення 116 назв оригінальних і перекладних підручників загальним накладом 4 769 768 примірників. Доставлено до обласних книжкових баз 4 665 728 примірників, що становить 97,82% від плану доставки.

Надруковані коштом держбюджету:

🔸 Українська мова

🔸 Українська література

🔸 Зарубіжна література

🔸 Іноземні мови;

🔸 Історія

🔸 Математика

🔸 Природознавство

🔸 Підручники для національних меншин і дітей з особливими освітніми потребами

За кошти донорів мають надрукувати підручники з географії, інформатики, мистецтва, технологій. А також підручники шрифтом Брайля.

Для перших і десятих класів програми не змінилися.

“Нам би хотілося забезпечити й цих учнів новенькими книжками, проте вони принаймні можуть використовувати підручники до чинних програм. І ми закликаємо школи не вимагати від батьків купувати підручники й зошити з друкованою основою, адже школи можуть видати школярам підручники до чинних програм, що вже є в їхніх бібліотеках”, – наголосили в міністерстві.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: