Поява в будинку домашнього улюбленця, особливо милого кошеняти чи цуценяти, завжди радість. Дбайливі власники намагаються створити комфортні умови для перебування тварини у будинку, ретельно підбираючи лежанку, іграшки, лоток та наповнювач для нього. Але найважливіше – правильно обрати корм.
Правила вибору корму для кота
Правильний раціон харчування – запорука гарного здоров’я. Але необхідно розуміти, що універсального раціону, що підійде для будь-якої кішки, не існує. Кожна тварина має свій індивідуальний організм. Тому, спираючись на поради сусідів, підбирати корм для котів не рекомендується. Для одних кішок харчування повністю підходитиме, задовольняючи необхідні потреби, іншим же корм не буде приносити стільки користі, а третій категорії і зовсім не підійде, викликавши розлад травлення або погіршення загального стану.
Особливості вибору корму для котів:
- Варто впевнитися, що всі життєво важливі компоненти присутні у вибраній марці корму. Інакше необхідно буде змінювати корм або ж додавати вітамінно-мінеральні комплекси.
- Кішки мають ряд особливостей у харчуванні. Так, будучи хижаками, кішки потребують великої кількості протеїнів. Також необхідна наявність у раціоні жирних кислот – арахідонової та лінолевої.
- Особливість котячого організму ще й у тому, що здатності регулювати процес розщеплення білків печінкою немає. Тому при гострій нестачі білків у раціоні кішки відбувається переробка білка зі своїх м’язових волокон.
Необхідні компоненти у кормі для котів
Котячий організм не здатний синтезувати амінокислоту таурин, тому надходження її здійснюється виключно з їжею. За відсутності або низької кількості таурину в раціоні насамперед постраждає серцево-судинна система, клітини мозку та печінки. Правильне формування жовчі буде порушено, що теж спричинить проблеми у травленні.
Важлива амінокислота – аргінін – також має надходити в оптимальній кількості в організм тварини разом із їжею. При дефіциті амінокислоти нерідко розвивається м’язова слабкість, підвищене слиновиділення. Основне завдання аргініну – створення кислоти орнітину та подальше зв’язування аміаку після розщеплення білкових молекул. При нестачі аргініну тварина може навіть загинути через високий рівень аміаку в організмі та інтоксикацію власними продуктами розпаду.
Арахідонова кислота – ще один важливий компонент, необхідний для правильного функціонування котячого організму. Завдяки цій сполуці пригнічуються запальні процеси, у тому числі алергічні. Арахідонова кислота бере активну участь у процесі згортання крові, активізації росту клітин шкіри та правильній роботі травної системи.
На правах реклами