fbpx

Вчителі під час карантину виконують подвійну роботу, яку треба оплачувати, – освітній омбудсмен

Суспільство 19:43, 30.09, 2020

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов вважає, що права вчителів порушуються, коли їм ділять один клас на два (частина дітей ходить до школи, а частина вчиться дома). Навантаження збільшується, тому більшою має стати і зарплата.

Про це він заявив в інтерв’ю Главкому.

“Це означає майже подвійну роботу вчителя. Більше того, робота вчителя в режимі онлайн більш насичена і потребує більше енергії, сил і часу, ніж робота в звичайному режимі. Ми це вже побачили навесні. Деякі школи не впоралися з цим, але не всі. Саме тому потрібно дозволити вводити іншу тривалість уроків, а у нас вона визначена. Це також вимагає відповідної техніки і ресурсів, це дуже складно”, – говорить Горбачов.

Освітній омбудсмен повідомив, що 18 серпня надіслав листа до Кабміну з проханням негайно винести на розгляд питання освітньої субвенції для подолання негативних наслідків карантину.

“Офіційно відповіді я не отримав, але я бачив вже поданий до парламенту проєкт бюджету, він мене не те щоб зовсім втішив, але він обнадійливий. Там є певні речі, які були запропоновані.

Добре, що позицію освітян почули. Парламент нещодавно ухвалив рішення рекомендувати Кабміну виділити з «антиковідного» фонду 10,5 млрд грн на потреби освіти. Дуже сподіваюся, що ці речі будуть доведені до логічного завершення і освіта таки отримає вкрай необхідні кошти для оплати додаткової праці вчителя, для забезпечення шкіл технікою і для навчання по інтернету”, – каже Сергій Горбачов.

Як повідомляв Курс, Департамент освіти і науки Івано-Франківської міської ради отримав 85 заяв від батьків, які хочуть, аби їхні діти навчались дистанційно. Загалом відвідуваність шкіл становила 85%.

Раніше міський голова Руслан Марцінків доручив директору Департаменту освіти Ігорю Максимчуку, аби для дітей, які залишатимуться вдома, було організовано дистанційне навчання.

На позачерговій сесії міської ради, яка відбувалась 15 вересня, було прийнято рішення, за яким передбачено, що батьки можуть звернутися із заявою про обрання дистанційної форми навчання і заклад має її забезпечити.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: