fbpx

Вчитися під час повітряних тривог: у франківському ліцеї №10 встановлюють захисні віконниці

Суспільство 11:15, 29.01, 2023

Захисні віконниці встановлюють у ліцеї № 10 в Івано-Франківську. У класах, де будуть ці конструкції, діти зможуть навчатися і під час повітряних тривог.

Вчитися під час повітряних тривог: у франківському ліцеї №10 встановлюють захисні віконниці 1
Ліцей 10, фото Суспільне

Про це Суспільному розповіла директорка департаменту освіти та науки міської ради Вікторія Дротянко.

КУРС писав: У Франківському ліцеї застосують ізраїльський метод укриття – металеві віконниці

З її слів, комісія Держслужби з надзвичайних ситуацій в області дозволила встановити ці віконні конструкції. Відтак учні 1-4 класів зможуть вийти на очне навчання, а 5-11 — на змішане.

“Це спеціальні конструкції, які зовні закривають вікно. Вони виготовлені на зразок конструкцій, які використовуються в Ізраїлі вже довгий час. Віконниці мають спеціальну товщину металу і можуть захистити приміщення від вибухової хвилі. Ухвалили рішення встановити в ліцеї № 10 понад 20 віконниць”, — каже Вікторія Дротянко.

Вчитися під час повітряних тривог: у франківському ліцеї №10 встановлюють захисні віконниці 2

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міськради Ігор Влізло каже, що такі віконні конструкції є надійним захистом.

Для нас найважливіше – безпека дітей під час навчального процесу, коли повітряна тривога, щоби вони були захищені від уламків ракет і від інших компонентів зброї, яку можуть використовувати в той момент”, — каже Ігор Влізло.

Директор ліцею Руслан Куриндаш розповідає, кількість віконниць, які встановили в навчальному закладі, дозволить захистити 500 людей, що перебуватимуть у приміщенні закладу. З його слів, щоб повністю зачинити всі вікна, потрібно до трьох хвилин.

“Буде закріплена відповідна людина, яка під час повітряної тривоги опускатиме в кожному кабінеті, їх є чотири — ці віконниці”, — каже Руслан Куриндаш.

Вчитися під час повітряних тривог: у франківському ліцеї №10 встановлюють захисні віконниці 3
Руслан Куриндаш. Фото Суспільне

Батько трьох учнів ліцею № 10 Володимир Джигіта розповідає, дистанційне навчання стало практично неможливим, відколи почалися вимкнення електроенергії.

“Проєкт школи не передбачає якихось кращих варіантів, на мою думку. Це є хороший вибір, який просто треба було реалізувати. На жаль, реалізація затрималася з багатьох причин, які були пов’язані з можливістю фінансувати, з переказом грошей”, — каже Володимир Джигіта.

Такі ж віконні конструкції незабаром планують встановити у ліцеї імені Романа Шухевича, повідомила Вікторія Дротянко. Ціна такого укриття залежить від розміру, виду вікна і кріплення.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: