fbpx

Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію

Суспільство 13:36, 20.06, 2022

Сьогодні Верховна Рада підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції (про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству).

За проголосували 259 народних депутатів, 8 були проти. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняка.

Підтримка ратифікації Стамбульської конвенції по фракціях:

  • Слуга Народу – 193
  • ЄС – 9
  • Батьківщина – 0
  • Платформа за життя та мир – 15
  • За майбутнє – 2
  • Голос – 10
  • Довіра – 13
  • Відновлення України – 12
  • Позафракційні – 5

Ратифікація Стамбульської конвенції вважається гарним сигналом напередодні саміту ЄС щодо готовності України впроваджувати необхідні реформи, оскільки для держав-членів ЄС це є своєрідним “маркером цивілізованості”, повідомляє Європейська правда.

Це рішення, що відкладалося багато років, – зокрема через позицію Всеукраїнської ради церков – було особливо важливими для Нідерландів та Швеції, – двох країн-скептиків, які зрештою погодилися підтримати статус кандидата для України. 

“Стамбульська конвенція” – це міжнародний стандарт захисту жінок від усіх форм насильства, включаючи домашнє насильство. На сьогодні вона є найбільш всеосяжною міжнародною угодою в цій сфері, що використовується як основа для дій багатьох країн Європи та за її межами.

Одна з особливостей цього документа – уперше в історії Конвенція чітко говорить про те, що насильство щодо жінок та домашнє насильство не може вважатися особистою справою, а держави повинні запобігати насильству, захищати потерпілих та застосовувати кримінальне правосуддя до тих, хто його чинить.

Цілями Стамбульської конвенції є:

(1) захист жінок від усіх форм насильства й недопущення його, кримінальне переслідування та ліквідація насильства стосовно жінок і домашнього насильства;

(2) сприяння ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок та заохочення дійсної рівності між жінками й чоловіками, зокрема шляхом надання жінкам самостійності;

(3) розробка всеосяжних рамок, політики та заходів для захисту всіх жертв насильства щодо жінок і домашнього насильства та надання їм допомоги;

(4) заохочення міжнародного співробітництва з метою ліквідації насильства стосовно жінок і домашнього насильства;

(5) забезпечення підтримки й надання допомоги організаціям та правоохоронним органам в ефективному співробітництві для прийняття комплексного підходу до ліквідації насильства стосовно жінок і домашнього насильства.

Перша спроба ратифікації Стамбульської конвенції в Україні була в 2016 році, але її так і не підтримали народні депутати. У 2020 році петиція з вимогою ратифікувати Конвенцію до президента Володимира Зеленського набрала необхідні 25 тисяч голосів, і пізніше він заявив, що підтримує необхідність ратифікації Конвенції.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: