fbpx

Рада посилила соцзахист військових: що в новому законі

Суспільство 17:42, 21.03, 2024

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт, який посилює соціальний захист військовослужбовців та поліцейських.

Законопроєкт до другого читання допрацювали: з нього були вилучені норми, які обмежували права військових на свободу слова в соцмережах. Тепер військовослужбовці матимуть ті ж права на свободу слова в медіа та соцмережах, що й інші українці. 

Також закон передбачає відпустки після поранення та лікування, які можуть тривати до 12 місяців. Вони можуть відбуватися і за кордоном, без необхідності кожні чотири місяці проходити лікарську комісію.

Законом передбачено відпустки для військовослужбовців після народження дитини. Також жінки-військовослужбовці можуть бути звільнені від військової служби.

Документом встановлено грошові виплати в розмірі 15 млн грн родині захисника у разі його загибелі під час виконання ним обов’язків військової служби.

Окрім цього, є наступні норми:

  • встановлення компенсації за невикористані дні відпустки;
  • можливість на звернення за призначенням (перерахунком) пенсії під час дії воєнного стану за письмовою заявою;
  • закріплення права на покращене харчування під час лікування у закладах охорони здоров’я всіх форм власності та підпорядкування за військовими нормами;
  • уточнення підстав для виплати додаткової винагороди під час дії воєнного стану військовослужбовцям, які у зв’язку з пораненням (контузією, травмою або каліцтвом), пов’язаним з виконанням обов’язків військової служби щодо захисту Батьківщини, зараховані у розпорядження відповідних командирів;
  • уточнення порядку обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за законом.

Окремо варто зазначити, що, згідно з законом, військовими капеланами не можуть бути особи, які належать до російської православної церкви.

Крім того, впроваджуються норми проти дискримінації за статтю та проти сексуального домагання. Йдеться про “забезпеченням рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, недопущенням насильства за ознакою статі, сексуальних домагань, правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: