fbpx

Відстрочку від призову можуть надати педагогам закладів дошкільної та позашкільної освіти

Суспільство 12:20, 16.10, 2022

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що запроваджені через військове вторгнення рф. Призову підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років, але існують деякі винятки.

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №8117 “Про внесення змін до статті 23 закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації педагогічним працівникам, які працюють в закладах дошкільної та позашкільної освіти”, пише “Дзеркало тижня”.

Відповідно до документа, пропонується поширити право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на педагогів закладів дошкільної та позашкільної освіти.

Автори документа пояснили, що відповідно до чинної редакції ст. 23 закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації мають педагогічні працівники, які працюють в закладах вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) та загальної середньої освіти.

Водночас чинною редакцією закону не охоплюються педагогічні працівники закладів дошкільної та позашкільної освіти.

“Також відповідно до статистичних досліджень серед педагогічних працівників закладів освіти переважають жінки (приблизно 90%), чоловіки на цих посадах перебувають у меншості”, – йдеться у повідомленні.

Тому питання збереження чоловіків на посадах педагогічних працівників у закладах дошкільної та позашкільної освіти сьогодні є актуальним, адже за існуючого нерівного балансу двох статей серед працівників освіти і так важко забезпечити гармонійний розвиток дітей.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: