fbpx

Вісім теплопостачальних підприємств Прикарпаття можуть затримати початок опалювального сезону

Суспільство 08:36, 13.09, 2019

В Івано-Франківській області працює вісім виробників тепла, які не включені до реєстру жодного з постачальників природного газу. Вони мають забезпечувати теплом взимку 47453 домогосподарства та 713 непобутових споживачів, серед яких є школи, дитсадки та інші соціально важливі об’єкти. Це означає, що відповідно до чинного законодавства вони не мають права споживати природний газ з газорозподільної системи, а АТ «Івано-Франківськгаз» – права здійснювати доставку газу таким споживачам.

Не закріплені за жодним постачальником наступні підприємства телоенергетики: Теплокомуненерго Богородчани, ТОВ «ТЕПЛОНЕНЕРГО», Івано-Франківський коледж ЛНАУ, ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія», Районне комунальне підприємство «Галичтеплосервіс», КП «Водотеплосервіс», КП «Теплокомуненерго Надвірнянської районної ради», Яремчанське підприємство по забезпеченню тепловою енергією, інформує пресслужба “Івано-Франківськгаз”.

«Внесені минулого року зміни до Кодексу ГТС дають право постачальнику «Нафтогаз України» надавати доручення на відключення тепловиків від газопостачання, що в свою чергу зобов’язує газорозподільну компанію припинити доставку газу таким компаніям, – говорить комерційний директор АТ «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик. – Ми сподіваємось, що власники теплопостачальних підприємств встигнуть підготуватись до опалювального сезону і будуть включені в реєстр постачальника газу».

За дорученням постачальника газу АТ «Івано-Франківськгаз» повинне буде вжити заходів з припинення газопостачання навіть захищених споживачів (побутові споживачі, підприємства, установи, організації, що здійснюють надання важливих суспільних послуг, в тому числі теплопостачальні підприємства). 

Існує нагальна потреба, щоб органи місцевого самоврядування та власники підприємств до початку опалювального сезону вжили всіх можливих заходів, аби виробники тепла були включені в реєстр постачальника природного газу, на якого покладені спеціальні обов’язки.

Припинення розподілу природного газу в опалювальний сезон для підприємств теплоенергетики призведе до виникнення соціальної напруги та може спричинити виникнення непередбачуваних аварійних ситуацій в системах теплопостачання, які в свою чергу можуть стати причиною надзвичайної ситуації техногенного характеру.

Розуміючи соціальну важливість питання роботи теплопостачальників, АТ «Івано-Франківськгаз» вже проінформувало окремими листами про ситуацію, що склалася в Івано-Франківській області Офіс Президента України, Раду національної безпеки та оборони, Кабінет Міністрів України, органи місцевого самоврядування та виконавчої влади. Окрім того, за ініціативи газорозподільної компанії Івано-Франківська обласна державна адміністрація організувала спільну нараду з теплопостачальними організаціями області, на якій обговорили шляхи вирішення проблеми.

Нагадуємо, минулого року в Кривому Розі 800 тисяч споживачів тепла залишились без опалення наприкінці листопада і були змушені вийти на акції протесту. Працівники підприємств, що здійснюють виробництво тепла для потреб населення, удалися до зриву пломб, що є порушенням чинного законодавства. Є підстави вважати, що опалювальний криворізький колапс може повторитися в нашій області.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: