fbpx

Володимир Єрмоленко: правила життя і спілкування в час війни

Культура 18:14, 21.03, 2022
НА ФОТО: Володимир Єрмоленко. Фото - Liga.net

Знаний український філософ, перекладач, доктор політичних студій Володимир Єрмоленко уклав для себе кілька правил на час війни й поділився ними зі своїми підписниками. Правила стосуються поведінки у соціальних мережах і щоденного життя.

Наводимо поради Єрмоленка дослівно.

1. Уникати срачів і дрібних сварок. Нам ще жити разом після перемоги. Нерозумно, якщо втратимо рідних і друзів через крики на кухні чи пару постів у фб. Нах*й має йти тільки рускій корабль. Всі інші потрібні тут.

2. Пам’ятати, що всі на емоціях. Емоції – наші найшвидші реакції. Вони тотальні і тоталітарні. В емоційному стані ми всі переконані, що на 100% маємо рацію. Але це не так. Завжди брати паузу, якщо нас охоплює гнів щодо ближнього. Це може бути просто компенсація від безсилля. Перетворити цю енергію на щось корисне.

3. Пам’ятати, хто справжній ворог. Ворога всім хочеться замочити. І це правильно. Але цю енергію інколи переводять на своїх, ближніх, трохи несхожих. І мочать своїх. Це неправильно.

4. Як сказав один мудрий чоловік, люди діляться на своїх і чужих, але серед своїх є наші і ненаші. Тобто свої різні, і багатьох із них ми не любимо. Але це не означає, що вони вороги.

5. Фокусуватися на справах, які дають результат. Має бути хоча би кілька результативних дій на день, які наближають перемогу. Кожен на своєму невеликому фронті. Всі корисні.

6. Новини дивитися дозовано. Мати з них практичну користь (про щось розповісти іноземцям, щось пояснити своїм). Не бути у новинах цілодобово і не давати це робити рідним.

7. Думати про майбутнє. І майбутнє країни, і своє власне. Маємо тримати рефлексію ввімкненою. Великі ідеї приходять під час великих потрясінь.

8. Будувати зв’язки. Бути не лише джерелом дії, а й помічником дії іншого. Посилювати інших і співпрацювати для посилення себе.

9. Не шукати зрадників, шукати союзників. Зрадники, звісно, є, але союзників більше. Консолідація України зараз неймовірна. Не можна її просрати.

10. Бути обережними зі словами. Інколи дотепні фрази і риторичні прийоми можуть коштувати нам дружби, а нації – гуртування та солідарності.

11. Любити і проявляти цю любов, як тільки можемо.

12. Вірити в перемогу і наближати її хто як може.

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: