fbpx

Вручення повісток на Прикарпатті: в ОВА пояснили, де і від кого можна отримати

Суспільство 10:57, 27.01, 2023

Під час мобілізації повістку може отримати будь-який чоловік віком від 18 до 60 років.

Законодавством на сьогодні не визначено порядку, де можна чи не можна вручати повістку. Фактично її можуть вручити в будь-якому місці: на вулиці, блокпосту, робочому місці, за місцем проживання, йдеться у публікації Івано-Франківської ОВА.

Вручати повістку можуть:

  • представник органу місцевого самоврядування,
  • керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний,
  • управителі багатоквартирних будинків.

Також повістки можуть вручати безпосередньо посадові особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Для того щоб вручити повістку, насамперед необхідно встановити особу, якій вона вручається. У воєнний час потрібно завжди носити з собою документи і в разі запиту надавати їх для перевірки уповноваженій особі. Такими уповноваженими особами є представники Національної поліції України.

Повістка має бути вручена особисто. Якщо особа відмовляється від отримання повістки, складається акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків та вручається військовозобов’язаному під підпис.

Вручення повістки не означає, що особа одразу ж відправиться на навчання чи тим більше на фронт. Це насамперед робиться для уточнення військово-облікових даних.

В разі неприбуття за викликом по першому або другому виду повістки до територіального центру комплектування та соціальної підтримки особі загрожує адміністративний штраф у розмірі 3400 – 5400 грн.

За ігнорування повісток третього або четвертого виду – кримінальна відповідальність від обмеження волі до 3 років до позбавлення волі від 3 до 5 років.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: