fbpx

Все для зручності пацієнтів та лікарів: в Україні змінили норми будівництва лікарень

Суспільство 12:55, 02.03, 2023

В Україні з 1 березня набули чинності нові державно-будівельні норми (ДБН) для закладів охорони здоров’я. Зміни стосуються як будівництва нових лікарень, так і реконструкції наявних медзакладів. Норми поширюватимуться на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та в окремих випадках — реставрацію.

Нові ДБН передбачають, що пацієнти в лікарнях будуть розміщуватись у просторих одно- або двомісних палатах, які будуть обладнані душем та туалетом. Окремо буде облаштовано приміщення відпочинку членів сімей, які перебувають з пацієнтом, пише Ліга.

Біля головного входу медзакладу будуть розташовані паркомісця для людей з інвалідністю. На території лікарні мають з’явитись паркомісця для автомобілів, велосипедів, мотоциклів, а також електрозарядні пристрої для електромобілів.

Також суттєвий акцент зроблено на інклюзивності усіх приміщень лікарні та її території в цілому. Будівлі проєктуватимуться з урахуванням принципів безбар’єрності, з широкими коридорами та дверними отворами, будуть облаштовані системами навігації, у тому числі з аудіовказівниками. Для потреб маломобільних груп населення буде облаштовано окремі санітарно-гігієнічні приміщення.

Читайте також: Новий пологовий в Івано-Франківську: яким він буде, розповідає Дмитро Луфер

“Нові ДБН – перший крок до створення медустанов нового рівня. Це зміни, які дозволять покращити якість надання медичної допомоги пацієнтам та значно покращать умови перебування пацієнтів у лікарнях”, – прокоментував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Міністр додав, що нові норми спрямовані не лише на покращення комфорту пацієнтів, а й на покращення умов роботи медиків. Зокрема, для них буде передбачено зручні кімнати для повноцінного відпочинку.

Зміни також торкнуться проєктування відділень – вони більше не будуть хаотично розкидані по лікарні, а розташовуватимуться відповідно до того, наскільки вони взаємопов’язані один з одним.

Відділення невідкладної допомоги повністю адаптують до міжнародних норм планування відділень “emergency”.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: