fbpx

Пів сотні локацій STEAM: Всеукраїнський фестиваль освітніх інновацій відбувся у Франківську

Суспільство 16:55, 25.10, 2023

Вчора у Франківську відбувся V Всеукраїнський фестиваль освітніх інновацій. Захід зібрав учнів та студентів усіх навчальних закладів громади, а також з інших міст України.  

«Ми сьогодні силами освіти демонструємо, що творимо заради перемоги, заради миру. Презентовані всі аспекти STEAM-освіти: біохімія, біотехнологія, і математика, і інженерія, і мистецтво», – розповідає директорка Центру освітніх інновацій Марія Починок

Пів сотні локацій STEAM: Всеукраїнський фестиваль освітніх інновацій відбувся у Франківську 1

Загалом на фестивалі в Івано-Франківську представили майже пів сотні локацій. Кожен стенд – результат праці юних науковців, біохіміків, інженерів, дизайнерів, різьбярів по дереву та ін.

11-річний Віталій Мельничук, учень ліцею №10, представив свою розробку – електронний замок. Ідею шестикласник взяв з інтернету і за шість днів сам склав свій винахід. 

«Це електронний замок. У ньому використовується реле та електронний магніт. Також у ньому є матрична клавіатура, через яку можна вводити пароль. Якщо він правильний, то в нас відкриються двері», – розповідає про свій винахід учень.

Принцип роботи роборуки, яка може автоматично підіймати вантажі, демонструють студенти коледжу електронних виробів. Кажуть, якщо розробку масштабувати, роборука зможе піднімати значно тяжчі предмети. 

«Тут стоїть чотири сервоприводаи: один, який керує просто вліво-вправо, і два, щоби можна було підняти вантаж. Та один, який його ловить. Сюди можна підключити контролер з PlayStation2 і звичайні акумулятори 18650. Цим можна піднімати неважкі поки що предмети. Але якщо збільшити все в масштабах, поставити потужні серви, можна буде піднімати вантажі більшого розміру», – розповідає учень 2-го курсу коледжу Олексій Медвідь

Пів сотні локацій STEAM: Всеукраїнський фестиваль освітніх інновацій відбувся у Франківську 2

Минулого року учасники-переможці фестивалю освітніх інновацій розробили дрон-міношукач. Тоді міський голова Франківська Руслан Марцінків презентував юним винахідникам 35 тисяч гривень, щоби перший екземпляр міношукача успішно запрацював. Зараз винахід школярів допомагає військовим розміновувати небезпечні території України. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: