fbpx

Вуличні світильники: особливості та види

Суспільство 14:45, 19.07, 2021

Щоб в темну пору дня можна було безпечно пересуватися по дворах, доріжках, майданчиках або інших місцях, використовують вуличні світильники. Вони не просто освітлюють територію, але й створюють романтичну атмосферу, а також підкреслюють особливості ландшафту. Подібне обладнання випускається в різних формах і розмірах, тому ви завжди зможете вибрати найбільш підходящі для вас варіанти.

Відзначимо, що освітлювальні прилади, які застосовують на вулиці, повинні володіти захистом від пилу і вологи, особливо якщо вони розташовуються просто неба. Вибирати дешеві китайські вироби не рекомендується: вони можуть викликати коротке замикання або призвести до ураження електричним струмом. Оптимальний варіант – це вуличні світильники EGLO від австрійського виробника. Вони мають всі необхідні сертифікати, випускаються з класом захисту до IP67, що дозволяє використовувати їх просто неба.

Вуличні світильники: особливості та види 1

Види світильників

Сучасні виробники випускають велику кількість типів світильників. Їх класифікують за такими ознаками:

  1. Їх завдання. Вироби можуть бути декоративними і функціональними. Перший варіант застосовується виключно для підсвічування різних елементів: доріжок, клумб, ландшафтних особливостей. Другі мають високу потужність, що дозволяє використовувати їх для освітлення великих площ.
  2. Місце монтажу. Випускають фасадні та ландшафтні. Перші пристосовані для освітлення стін будівель і прилеглої території, другі – садів і майданчиків.
  3. Тип установки. Вони бувають настінні (фіксуються на фасаді або на стовпах), підвісні (встановлюються в альтанках або навісах), торшерні (класичні вуличні, окремо розташовані ліхтарі) і вбудовані (розміщуються по доріжках, краях майданчиків, в бордюрах та ін.).

Корпус у світильників виготовляється з різних типів матеріалів. Найчастіше використовують метал і пластик, але зустрічаються керамічні і навіть дерев’яні моделі. Метал покривають спеціальною фарбою, завдяки чому він не страждає від корозії і не боїться перепадів температури. Полімери робляться з розрахунком, що будуть стояти просто неба, тому застосовують матеріали, які не бояться ультрафіолету.

Особливості вибору

При підборі освітлювальних приладів необхідно розуміти, де саме вони будуть встановлені і які завдання вирішують. Якщо це декоративне підсвічування, то не потрібно вибирати потужні варіанти: досить цілком економних, з світлом, що розсіюється, або з точковим – для підсвічування скульптур, клумб та ін. Якщо це освітлення у дворі, то можна вибрати моделі з датчиком руху і освітленості. Вони будуть спрацьовувати тільки тоді, коли на вулиці стане темно, а по території буде хтось рухатися.

Вуличні світильники: особливості та види 2

Якщо говорити про лампи для вуличних моделей, то найкраще себе зарекомендували світлодіоди. Вони не перегріваються, дають рівний, стабільний світловий потік, служать по 50 000-70 000 годин. При цьому світять досить далеко, що дозволяє використовувати їх у прожекторах для освітлення великих територій. Також рекомендуємо звернути увагу на газорозрядні лампи. Вони дають потужний світловий потік, що освітлює все навколо.

Якщо говорити про світлову температуру, то треба знати такі параметри:

  • Від 2700 до 3200 К – класичний теплий жовтуватий колір.
  • Від 3200 до 4500 К – нейтральний білий, як в лампах денного світла.
  • Від 4700 до 6000 К – білий колір.
  • Більше як 6000 К – холодний біло-синій.

За класом захисту вуличні моделі починаються з IP65 (не проникає пил і направлені струмені води) і закінчуються IP68, які можна встановлювати навіть у басейнах або ставках. При цьому рекомендуємо вам брати фірмові світильники EGLO, оскільки вони показують найкращі результати при вуличній експлуатації.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: