fbpx

Вибираємо одяг малюкові: все про натуральні тканини і не дуже

Суспільство 14:06, 28.07, 2021

Виробники дитячого одягу вказують склад тканин на внутрішньому «простирадлі» етикетки. У низці з іншими загадковими символами про догляд за річчю. Але що насправді означають всі ці назви? А головне, як відреагує на такий склад шкіра карапуза і годуючої мами, не зовсім зрозуміло. Пропонуємо розібратися в термінах, щоб знати напевно, коли натуральне – найкращий варіант, а коли синтетика виявиться ліпшою.

Повністю натуральні матеріали

Вони створені з натуральної сировини, екологічні, мають відмінні гігієнічні властивості. Саме тому їх так активно використовують у виробництві одягу для дітей будь-якого віку.

Вибираємо одяг малюкові: все про натуральні тканини і не дуже 1

·   Коттон (бавовна) – рок-зірка у світі тканин. Найпопулярніший матеріал, коли йдеться про спідню білизну, футболки, піжамки або бюстгальтери для годування. Загалом, все, що безпосередньо стосується тіла під час носіння. Вся справа у волокнах бавовни, які чудово поглинають вологу, пропускають повітря і не подразнюють шкіру. Крім того, такі вироби прості у догляді та досить довговічні. Але також варто врахувати, що вони нееластичні, швидко мнуться і довго сохнуть.

·   Льон – чудовий варіант для літньої спеки. Полотно виготовляється з рослин сімейства лляних, має гладку поверхню і виглядає дуже «крафтовим» через неоднорідність ниток. Має ексклюзивний матовий блиск і чудові гігроскопічні властивості. Ще один важливий факт – тканина не накопичує забруднення у структурі та швидко сохне. Але мнеться сильніше, ніж чиста бавовна.

·   Шовк – дороге задоволення, хоча ця неперевершена м’якість і ковзкий холодок від дотику того варті. Виготовляється з ниток тутового шовкопряда, що і впливає на вартість матеріалу. Крім безперечних естетичних характеристик, має і низку недоліків. Наприклад, швидко вицвітає, потребує делікатного ставлення і спеціальних миючих засобів. Сушити треба в особливих умовах: без прямих сонячних променів, на горизонтальній поверхні.

Змішані та синтетичні тканини

Незважаючи на поширену думку, штучні матеріали часто дуже ефективні та мають безліч переваг.

  • Віскоза виготовляється синтетичним шляхом із натуральної целюлози. Полотно виходить м’яким, тактильно приємним із шикарним вологопоглинанням. Однак прати такі речі краще руками і дбайливо віджимати, оскільки вони можуть розтягнутися.
  • Поліестер – найкращий вибір для спортивного одягу, адже він здорово пропускає повітря, миттєво висихає та довго тримає зовнішній вигляд абсолютно нового виробу. Але боїться високих температур, тому переться і прасується тільки у спеціальному режимі.
  • Еластан – складається з волокон поліуретану. Найчастіше присутній лише як додаткова нитка. У такий спосіб підсилює тканину, робить еластичною і м’якою. Для цих речей у пральних машинах передбачено режим «делікатний» із температурою до 40 °C.
Вибираємо одяг малюкові: все про натуральні тканини і не дуже 1

Це далеко не всі матеріали, які використовують виробники дитячого одягу, але напевно найпоширеніші. Слід пам’ятати, що натуральні тканини іноді програють синтетичним, але буває і навпаки. Тому, вивчаючи склад, пам’ятайте про призначення тієї чи іншої речі.

Наприклад, куртки з наповнювачем із синтепону будуть відмінно утримувати тепло взимку, а поліестер захистить від будь-якої негоди. Тоді як найкращі літні речі шиють із бавовни або льону із незначним вмістом штучних волокон.

Набагато важливіше зробити акцент на бренд, який дорожить своєю репутацією і використовує для пошиття тільки перевірену сировину. Купуючи такий одяг, ви не тільки перестрахуетєсь від появи алергічних реакцій через неякісні барвники. Але й будете впевнені, що речі не сядуть на пару розмірів після першого ж прання.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: