Павербанки – чи не найбільш затребувані девайси серед українців сьогодні. Портативні батареї незамінні у подорожах та у відрядженнях, а минулорічна зима показала, що і вдома чи в офісі у випадку перебоїв з електропостачанням без павербанків не обійтися.
На ринку представлені павербанки усіляких моделей з найрізноманітнішими характеристиками. Розберемо, на які з них треба звертати увагу та які додаткові функції можуть вам знадобитися.
Перед тим як обрати павербанк на https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/portativnie_zariadnie_ustroistva.html, слід вивчити основні характеристики:
- ємність;
- сила струму;
- тип вихідних роз’ємів;
- кількість USB;
- особливості зарядження.
Ємність павербанка
На ринку представлені павербанки з мінімальною ємністю 2000-3000 міліампер-годин (мАг). Цього недостатньо, щоби зарядити телефон, але вистачить, аби відновити заряд у смарт-годиннику чи навушниках.
У середньому для однієї зарядки смартфона потрібно акумулятор ємністю 4000-6000 мАг. Варто враховувати, що заявлена ємність акумуляторів зазвичай менша на 10-20% від реальної.
За нашими спостереженнями, якщо ви обираєте павербанк для зарядки одного телефону, то вистачить ємності 10 000-15 000 мАг. Якщо ж для живлення ноутбука, то краще вибирати модель ємністю від 20 000 маг.
Сила струму та напруга
Крім ємності павербанка, важливо звертати увагу на силу струму (A). Що вища сила струму, то швидше заряджаються девайси. Для зарядження телефону цей показник може становити 1-2 А, для ноутбука – 3-5 А.
Зазвичай біля кожного порту на павербарнках пишуть максимальний струм, який видається при зарядженні. Якщо цей показник менший за необхідний струм живлення для вашого гаджета, то він може заряджатися повільно або не заряджатися взагалі. Крім того, такі експерименти псують акумулятори пристроїв.
У сучасних смартфонах стоїть система захисту та контролер, що обмежують струм заряду. Тобто, якщо вихідна сила струму на павербанку більша за потрібну для телефону, то це не нашкодить.
Ще один важливий показник – напруга. Для зарядження смартфона та невеликих пристроїв можна обійтися напругою 5 В. Для ноутбука потрібен павербанк із потужністю не менше як 12 В.
Важливо: якщо ваш ноутбук не підтримує зарядку через порт USB Type-C, потрібно купити спеціальний кабель-перехідник на роз’єм живлення
Роз’єми та USB
Для зарядки зовнішнього акумулятора павербанка донедавна використовувалися лише Micro-USB.
Зараз порти Micro-USB поступово відходить у минуле, для зарядки від мережі їм на зміну прийшли USB Type-C. Також як альтернатива пропонується зарядження від сонячної енергії.
Практика показує, що павербанки із зарядкою лише від сонячних елементів живлення не особливо зручні.
Особливості заряджання
Перш за все варто звертати увагу на те, чи підтримує павербанк функцію швидкої зарядки. Звичайно, переконайтеся, що таку функцію підтримують і ваші девайси.
Швидка зарядка – це набір технологій Qualcomm QC. Чи підтримує павербанк цю функцію, вказано на коробці пристрою та у характеристиках. Швидка зарядка значно зекономить час.
Також багато павербанків мають функцію бездротової зарядки, проте поки що не всі гаджети можна заряджати таким методом.
Щоб стежити за зарядом павербанка, використовують світлодіодні індикатори та цифрові. Варто зазначити, що світлодіодні вказують лише приблизний час заряду павербанка, а цифрові – точний.
Перед покупною павербанка ознайомтеся з відгуками, зверніть увагу на термін гарантії та виробника.
Промо