fbpx

Викладачка Франківського медуніверситету перемогла на конкурсі молодих вчених

Суспільство 15:40, 04.11, 2021

Асистентка кафедри патофізіології Івано-Франківського національного медичного університету Богдана Доскалюк здобула перше місце у конкурсі молодих вчених у рамках VIII Національного конгресу ревматологів.

Конгрес ревматологів в Україні відбувається кожні чотири роки. Цього разу серед учасників конкурсу молодих вчених були науковці з Києва, Вінниці, Харкова, Івано-Франківська.

Богдана Доскалюк представила доповідь на тему «Модель експериментальної індукції системної склеродермії: фокус на ремоделювання респіраторного відділу легень».

«Ця робота є частиною моєї дисертації на здобуття звання доктора філософії. Вона на стику теоретичної і практичної медицини, — розповідає науковиця. — На конференції я представляла модель корекції системної склеродермії (хронічне системне захворювання, яке вражає переважно жінок, – кор.), яку ми розробили з моїм науковим керівником професором Любомиром Зайцем. Вона трішки відрізняється від тієї, яка вже існує, це наша своєрідна новинка. Нас консультує професор Роман Яцишин, бо він спеціаліст з ревматичних захворюваннях і, зокрема, системної склеродермії».

Над цим дослідженням Богдана Доскалюк працює вже понад два з половиною роки. За допомогою еспериментальних тварин, щурів, вона намагається відтворити в організмі зміни, які характерні для системної склеродермії. «Наразі експерименти вже закінчились, і я намагаюся проаналізувати всі результати, які маю», — каже науковиця.

«Системна склеродермія є надзвичайно рідкісною серед людей, це так зване орфанне захворювання. Хвороба, як правило, вражає шкірні покриви і внутрішні органи, особливо легені, — розповідає Богдана Доскалюк. — Для людей особливо важким є ураження легень, адже це сильно знижує якість життя і впливає на виживання людини навіть в короткій перспективі. Пацієнт потребує стаціонарного лікування, перебіг захворювання постійно прогресуючий, і, на жаль, наразі немає чітко визначеної тактики ведення такого пацієнта. Крім того, медицина не виявила єдиного чіткого фактора, який призводить до цього захворювання».

Як відзначає Богдана Доскалюк, рівень учасників конкурсу був дуже високим: «Більшість конкурсантів представляли елементи своїх кандидатських дисертацій, тому всі дослідження були проведені на високому рівні, торкалися різних областей ревматології. Щоправда, лише моя робота була пов’язана з експериментальною медициною, інші конкурсанти представляли дослідження, пов’язані з пацієнтами. Було цікаво поспілкуватися з колегами, адже ми знаємося між собою, тому для нас це було більше свято науки, а не змагання».

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: