fbpx

Вивела з оточення побратимів: командирка-гранатометниця 10-ки нагороджена Хрестом за бойові заслуги

Суспільство 19:48, 01.08, 2022
НА ФОТО: Президент Зеленський нагороджує військовослужбовицю Павліну Николаєвич у залі Верховної Ради. Фото: сайт Президента України

Гранатометниця, командирка гранатометного відділення 10 окремої гірсько-штурмової бригади оперативного командування “Захід” Сухопутних військ ЗСУ Павліна Николаєвич отримала нагороду від президента за те, що змогла вивести з оточення своїх побратимів.

Цьогоріч у червні у Луганській області з гранатомета Павліна знищила один БМП-2 та п’ятьох російських військовослужбовців, пише Суспільне. З оточення виходили два дні.

25-річна військова отримала відзнаку “Хрест за бойові заслуги”. Вона служить у ЗСУ шостий рік. Павліна Николаєвич розповіла, що на початку повномасштабної війни попросилась на схід, аби бути поруч зі своїми побратимами.

“У мене немає такого, як просто відступити. Мені важливо всіх забрати з поля бою. Найперша бойове завдання — це витягнути тіла. Живому я допоможу, а померлого можу лише витягнути, щоб мама побачила хоча б щось”, — говорить Павліна.

Перший контракт у військової був підписаний на три роки, потім вона його продовжила. Павліна перебувала на службі в зоні АТО.

“Зона бойових дій відрізняється від цієї війни. Ти не знаєш, де ворог, з якої сторони наступ. Під час бою я прощалась зі своїм життям. На 99% була впевнена, що я звідти не повернусь. На мене працювали два міномети й танк”, — каже Павліна.

Павліна дізналась про відзнаку за день до нагородження. Відзнаку отримала з рук президента у залі Верховної Ради. За словами військової, раніше вона вже бачилась з президентом, коли Зеленський народжував армійців у зоні бойових дій.

“У мене не було шоку й здивування. Мені просто хотілось, щоб усі побратими, які загинули, були поруч зі мною й отримали таку саму медаль”, — говорить Николаєвич.

"Під час бою прощалась з життям". Розповідь військової з Буковини, яка вивела з оточення бригаду

Фото: сайт Президента України

“Хрест бойових заслуг” — відзнака Президента України, що встановлена для відзначення військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань. Нагороджують за видатну особисту хоробрість та відвагу або видатний геройський вчинок під час виконання бойового завдання в умовах небезпеки для життя та безпосереднього зіткнення із супротивником.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: