fbpx

Визначаємо, що краще: тепла підлога або батареї?

Суспільство 15:12, 19.03, 2021

Звичайно, об’єктивність – поняття відносне. Недарма кажуть, що у кожного своя правда. Ну а де два українці, там взагалі три гетьмани. Так що пошук істини може в підсумку виявитися не тільки тривалим, але і безперспективним заняттям. Але ми не займатимемося філософськими вишукуваннями, а спробуємо порівняти дві опалювальні системи – звичні всім батареї і тепла підлога, що отримала останнім часом широке поширення.

Хоча, правду кажучи, такий спосіб обігріву приміщення аж ніяк не новий. Перші серійні зразки електричної теплої підлоги з’явилися ще в середині минулого століття. А в багатьох європейських містах можна зустріти системи, які були встановлені в 60-х–70-х роках XX століття, які ще й досі працюють. Тож визначимо, якому способу опалення краще віддати перевагу – теплій підлозі чи радіаторним батареям?

Загальні правила виявлення «переможця»

Кращими стають ті технічні рішення, які об’єктивно мають безсумнівні переваги в порівнянні з конкурентами. І при цьому позбавлені їхніх недоліків.

Нагадаємо, що в батареях як теплоносій використовується вода. Теплі підлоги бувають електричними і водяними. У водяних рішеннях розведеними під покриттям підлоги трубами циркулює гаряча вода. В електричних системах застосовується властивість матеріалів нагріватися при проходженні через них струму. Розрізняють такі види електричного обігріву підлоги – на основі:

Отже, за якими критеріями буде визначатися переможець? Їх всього 5: економічність роботи, ефективність, комфорт використання, можливий ризик для здоров’я, вартість обладнання і монтажу.

Економічність

Тут тепла підлога може дати фору батареям. І електрична, і водяна система дозволяють значно скоротити споживання енергоресурсів та зменшити суми в рахунках за опалення. В середньому, відмовившись від батарей, можна отримати економію в 5 і навіть 7 разів.

Ефективність

ККД роботи батарей опалення вельми невисокий. Нагріте повітря спрямовується вгору, тому більшу частину теплової енергії доводиться витрачати на обігрів зони стелі. Крім того, залишаються ділянки, куди тепло просто не надходить. Тепла підлога є значно ефективнішою опалювальною системою, а ККД деяких моделей інфрачервоної плівки досягають неймовірних 98-99%.

Комфорт використання

Тут також системи обігріву підлоги поза конкуренцією. Вони не тільки надають приємну можливість ходити по підлозі босоніж. Такі технічні рішення, на відміну від батарей, забезпечують рівномірне поширення тепла без «мертвих зон». При цьому температура розподіляється за правильним принципом – найтепліше ногам, а далі вона знижується до стелі.

Користь і ризики для здоров’я

Конвективний принцип поширення тепла, коли нагріте повітря перемішується з холодним, сприяє появі протягів. Таке явище характерне для опалення за допомогою батарей. При цьому ногам завжди холодно, бо гаряче повітря накопичується в зоні стелі. Радіатори кріпляться в певних місцях, тому обов’язково залишаються необігріті ділянки. Там з’являється сирість, утворюються цвіль і грибок.

При роботі теплої підлоги такі проблеми виключені. Крім того, медики відзначають користь для серцево-судинної і нервової систем від ходіння по дому без взуття. Та й ногам такий відпочинок і розслаблення ніколи не завадять.

Вартість обладнання та монтажу

Тут лідер – електрична тепла підлога. Такі системи сьогодні доступні кожному. Купівля і установка батарей з розводкою труб по квартирі або будинку обійдуться дорожче, але все одно дешевше, ніж облаштування водяної теплої підлоги. Такі технічні рішення через складність установки і ризик протікання в основному використовують у приватних будинках і на перших поверхах.

Робимо висновки

Цілком очевидно, що найкращим варіантом є покупка і монтаж електричної теплої підлоги. Вона значно дешевша за водяну і за всіма параметрами перевершує опалювальну систему на основі батарей.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: