fbpx

Визначили лауреатів обласної премії в галузі духовної літератури, мистецтва та архітектури

Суспільство 20:22, 28.04, 2023

Відбулося засідання обласної комісії з присудження премії імені Патріарха Володимира Романюка та Митрополита Андрея Шептицького в галузі духовної літератури, мистецтва та архітектури.

Запроваджена така премія задля вшанування традицій українців-духовників, продовження започаткованих ними звичаїв у сучасному сакральному, образотворчому мистецтві та у духовній літературі, повідомляє пресслужба Івано-Франківської ОДА.

За підсумками таємного голосування у номінації «Образотворче та сакральне мистецтво» переміг священнослужитель Івано-Франківської архієпархії УГКЦ отець Євген Андрухів. Священник отримав нагороду за комплекс мозаїчних ікон.

У номінації «Духовне друковане слово» перемогли Володимир Качкан та Олег Качкан за книгу «Пастори слова». 

У номінації «Реставрація сакральних об’єктів» — художники-реставратори Ігор Пашанюк та Микола Бріський за настінні розписи першої половини XVIII століття церкви Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ села Криворівня Верховинської територіальної громади.

У номінації «Новостворені сакральні об’єкти» — релігійна громада храму Святителя Миколая ПЦУ міста Івано-Франківськ.

Премія імені Патріарха Володимира Романюка та Митрополита Андрея Шептицького в галузі духовної літератури, мистецтва та архітектури — найвища в області відзнака за вагомий внесок у розвиток літературного, образотворчого, народного мистецтва, архітектури і дизайну, яку щорічно присуджують обласна державна адміністрація та обласна рада.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: