fbpx

Як без проблем отримати страхову виплату у разі автопригоди: 5 важливих правил

Суспільство 11:05, 30.04, 2022

Кожен, хто хоча би раз потрапляв у ДТП, знає, який великий стрес може спричинити ця подія. Несподіваність ситуації і нервовий стан змушують людей робити непродумані кроки. Але слід пам’ятати, що саме від того, як буде діяти страхувальник після аварії, часто залежить, наскільки швидко він отримає компенсацію. Далі ми пропонуємо кілька важливих правил, що робити водію після ДТП.

Правило перше. Заспокойтеся, огляньте місце події і зареєструйте її

Звісно, у нестандартній ситуації опанувати себе досить важко, але це зробити необхідно. Далі варто оглянути місце, де все трапилося. Якщо є постраждалі, слід їм допомогти і негайно викликати швидку. Далі потрібно повідомити про те, що трапилося, у свою страхову компанію і дотримуватися порад консультанта. Звернемо увагу, що страховка авто — це не тільки основа фінансової безпеки після аварій, але моральна підтримка. Служба Асістансу надійних компаній працює цілодобово, зі страхувальниками спілкуються досвідчені оператори, які готові дати повну консультацію стосовно подальших дій. За потреби вони викличуть евакуатор, нагадають, які документи треба оформити разом із поліцією.

Правило друге. Не пересувайте авто до огляду

Ні в якому разі не можна пересувати автомобілі з тих місць, де вони перебували відразу ж після аварії. Якщо хтось намагається щось змінити, слід завадити цьому. У разі неможливості варто знімати на відео все, що відбувається. Також слід зробити все можливе, щоби мінімізувати розмір збитків. Щоби попередити інших учасників дорожнього руху, треба діяти згідно з Правилами — виставити знак аварійної зупинки, увімкнути аварійку.

Правило третє. Викличте поліцію і зафіксуйте ДТП

Важливо, щоби фіксація аварії була зроблена дуже ретельно та детально. Співробітники поліції зазвичай готують такі документи: протокол огляду місця події, протокол стану ТЗ, схему аварії; записи свідчень учасників та свідків. Але звертаємо увагу водіїв, що у період воєнного стану клієнти надійних страхових компаній (наприклад УНІКА) мають змогу отримати компенсацію за полісом КАСКО без довідок від компетентних органів. Потрібно лише зареєструвати ДТП і зробити фото і відео з місця події.

ДТП - європротокол

Правило четверте. Якщо дозволяють обставини, оформіть європротокол

Якщо постраждалих людей немає, в аварії зіткнулося лише два автомобілі, водії мають поліси ОСЦПВ і дійшли згоди стосовно того, хто з них винен, можна заповнити європротокол, не викликаючи поліцію. Це допоможе врегулювати подію досить швидко. Єдиний нюанс — максимальний розмір страхових виплат не перевищуватиме 50 тис. грн.

Правило п’яте. Подайте документи на отримання страхових виплат

Щоб не мати проблем з отриманням відшкодування, власнику авто варто протягом трьох діб звернутися до страхової компанії. Сьогодні також деякі правила спрощені. Приміром, в СК УНІКА клієнт після реєстрації ДТП отримує посилання на онлайн-чат у месенджерах, куди можна відправити фото пошкоджень, копії документів, необхідних для прийняття рішення про виплату компенсації.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: