Для початку підкреслимо очевидні речі: у ліжку ми проводимо як мінімум четверту частину свого життя. І саме ця частина, сон, насичує нас силами для решти часу, а якість сну прямо впливає на самопочуття.
Переважна більшість людей спить на ліжках і вважає вибір матраца основною проблемою. І дійсно, серед поточного різноманіття вибір ускладнюється, проте на цьому проблеми зі сном можуть не закінчитись.
Через певний проміжок часу сон стає тривожним, людина погано засинає або часто просинається, відволікає запах і т. п. Часто ці проблеми списуються на застій повітря у кімнаті або – якщо ви з Києва або з промислових районів України – на погане в цілому повітря, брудну наволочку або наматрацник. Проте це не завжди так.
Тож як зрозуміти, що час почистити матрац?
- Ви не чистили матрац кілька місяців: часта заміна наматрацника лише відтермінує періоди чистки або хімчистки матраца, але не замінює їх.
- Часто просинаєтесь, присутні плями на шкірі – у вас може бути алергія на пил, що накопичився у матраці.
- Ваш матрац має запах: запах може бути від пилу, залишків шкіри та поту, інших рідин тіла, сечі домашнього улюбленця та навіть цвілі. Якщо ж є плями на матраці – це очевидний сигнал до хімчистки.
- Тіло чешеться або вас щось кусає? У матраці можуть проживати комахи, пилові кліщі або клопи.
Коли чистити матрац уже пізно?
Матрац, як і інші речі, має свій термін експлуатації та умови, в яких не можна або не доцільно його більше використовувати. До ситуацій, коли навіть замовлення хімчистки від професіоналів допомогти не в силі, належать:
- Матрацу більше як 7 років – освіжити матрац, звісно, можна, проте дійсно чистим всередині він уже не буде. Крім того, практично усі матраци після такого терміну експлуатації починають деформуватись, а зручними для сну їх вже назвати не можна. Краще не витрачати часу та коштів на такі процедури, а відразу почати вибирати новий матрац.
- Цвіль. Тут все залежить від ураженої площі. Від цвілі в принципі важно позбутись, а якщо вона займає більше як 10% матраца – прибирати її не має змісту, тим паче враховуючи відсутність гарантії її усунення та можливу небезпеку для здоров’я. Краще купити новий та усунути причини зайвого зволоження матраца.
- Велика кількість комах у матраці. Позбуватись їх складно, і навіть після дезінсекції та хімчистки вони залишаться всередині матраца у певній кількості. Це неприємно, хоч і безпечно, тому варто розглянути альтернативні варіанти.
Як підтримувати матрац у чистоті та як часто його чистити
- Використовуйте наматрацники та міняйте їх щонайменше раз у тиждень.
- Приймайте душ перед сном – крім того, що це збереже ваш матрац чистим довше, такі процедури покращать сон.
- Простирадла варто прати як мінімум двічі у місяць.
- У ліжку краще не їсти.
- Подушку варто міняти кожних 6 місяців.
- Пилососом необхідно чистити матрац раз у тиждень, а якщо є парогенератор – його можна також використовувати з аналогічною періодичністю.
- Сода у деяких випадках дозволяє видалити запах від певних плям, проте хімчистка дозволить з більшою ймовірністю їх позбутись.
Без допомоги професіоналів тут також не обійтись. Щонайменше раз на 6 місяців варто замовляти хімчистку матраца. Це питання гігієни, до того ж ці послуги недорогі. Навіть у Киві хімчистка матраца може коштувати від 250 до 600 гривень у c-house.com.ua.
На правах реклами