fbpx

Як лікують хворих на COVID-19 у Галичі

Суспільство 13:46, 11.11, 2020

Понад тисячу хворих на COVID-19 пролікували у Галицькій лікарні з початку карантину. Цей медзаклад – один із тих, який першим почав приймати пацієнтів із коронавірусною інфекцією.

Для хворих на COVID-19 тут розгорнули 80 ліжко-місць у терапевтичному та переобладнаному офтальмо-неврологічному відділеннях. Проте, за словами генерального директора КНП “Галицька лікарня” Володимира Крупи, через переповненість лікарні хворими ще шість місць довелося розгорнути в коридорі, пише Суспільне Карпати.

“Ми змушені надавати допомогу людям, бо в госпіталізації відмовити не можемо. Якщо взяти, для прикладу, реанімаційне відділення, то у нас воно спочатку рахувалося на шість ліжок, потім розгорнули ще три ліжка. Тобто зараз у реанімаційному відділенні є дев’ять ліжок. Але хворих у реанімації у нас є десять”, – розповів Володимир Крупа.

Старша медсестра терапевтичного відділення Ярослава Бігун працює з інфікованими коронавірусом від початку карантину. Розповідає, що спочатку працювати з такими пацієнтами було страшно.

“Тяжко, бо ми працюємо по 24 години. Дівчата працюють у чотири зміни з дев’ятої до дев’ятої години наступного дня. Тяжко, бо маніпуляції починаються о 03:30 і закінчуються приблизно о дев’ятій, щоб закінчити зміну. Потім починають після 17-ї і вже доки затягнеться – до 22-ї – 23-ї години”, – сказала медична сестра.

У відділеннях, де лікують людей з діагнозом CОVID-19, декілька місяців тому зробили кисневі точки. Завідувач терапевтичного відділення КНП “Галицька лікарня” Володимир Манюх говорить, що вони полегшили роботу медикам.

“Контингент у нас різний. Є і старші люди по 80 років, є і за 80, є молоді люди, яким 20-25 років. Звичайно, що у молодших перебіг хвороби легший, хоча були й випадки, що були і важкі, – розповідає Володимир Манюх. – Люди, які потребують кисневої терапії, зараз можуть вже лікуватися і в нас, в терапевтичному відділенні. Це нам дає змогу навіть і важких хворих виліковувати і щасливо виписувати їх на амбулаторне лікування”.

За словами генерального директора лікарні Володимира Крупи, заклад повністю забезпечений усім необхідним для лікування. Щодо місць, які, можливо, потрібно буде розгорнути в разі збільшення кількості хворих, медик говорить так:

“Ми лікарня, яка забезпечує цілодобову ургенцію. Це хірургічне, урологічне, травматологічне, пологове відділення. Тобто в нас лікарня є розділеною. Я це прогнозувати не можу. Якщо буде значний ріст хворих, то доведеться розгортати додаткові місця”, – додав Володимир Крупа.

За дев’ять місяців, впродовж яких медзаклад приймає пацієнтів з COVID-19, перехворіли недугою 18 працівників. Всього в закладі вилікували понад тисячу хворих на COVID-19.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: