fbpx

Як отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків

Суспільство 11:31, 20.07, 2021

При зміні прізвища проводиться заміна документів, включаючи облікову картку фізичної особи. Але треба розуміти, що сам ідентифікаційний номер не змінюється протягом життя людини. Якщо релігійні та будь-які інші умови не дозволяють людині прийняти РНОКПП, то вона повинна подати заяву до Державної податкової служби України та отримати відповідне письмове повідомлення.

Як отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків 1

Необхідні документи

Кожна фізична особа має право звернутися до управління ДПС з метою видачі РНОКПП або її заміни. При цьому вона повинна надати свій паспорт та заяву. Додатково можуть бути потрібні наступні документи:

● свідоцтво про народження;

● документи, які посвідчують особи батьків або опікунів (усиновителів);

● рішення, прийняте з питання встановлення опіки.

Якщо документи, які посвідчують особу або зміну даних, оформлені не українською мовою, то вони мають бути перекладені на державну мову та завірені нотаріально.

Умови надання

Фізичні особи повинні протягом 30 діб з дня виникнення змін, які внесені до облікової картки платника податків, подати заяву про її заміну до контролюючих органів. Навіть коли людина відмовилась від прийняття реєстраційного номера, вона також повинна сповістити управління ДПС про зміни особистих даних, заповнивши заяву за іншою формою.

Подати заяву можна як особисто, так і через представника ДПС за постійним або тимчасовим місцем проживання. У заяві треба зазначити реєстраційний номер ОКПП. Особи, які його не мають, повинні вказати номер та серію паспорта.

Додаткові випадки надання

Існують випадки, коли фізична особа не може самостійно надавати заяву з тих або інших умов:

  1. В разі надання цієї послуги малолітній особі заяву заповнює один з батьків або опікунів. При цьому він повинен пред’явити оригінали та копії посвідчення своєї особи та свідоцтва народження дитини.
  2. Якщо фізична особа визнана недієздатною, заява Ф №5ДР надається її піклувальником або опікуном. При собі необхідно мати посвідчення особи обох сторін та документ, який узаконює піклування чи опіку.
  3. В разі відсутності у малолітніх осіб батьків та рішення про встановлення опіки заява та інша документація надається представником органу опіки. На момент надання у нього повинно бути документальне підтвердження повноважень та свідоцтво про народження дитини.

Строки виконання заяви

Після надання заяви фізична особа має право отримати РНОКПП не пізніше 3 робочих днів. Але у разі виявлення помилкових даних представник управління ДПС має право відмовити у видачі документа.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: