fbpx

Як підтримати здоров'я спини

Суспільство 13:09, 20.08, 2019

Які повсякденні звички варто змінити заради здоров’я хребта. На якому матраці краще спати і як правильно вставати з ліжка? Великий вибір якісної продукції можна знайти на сайті Matrason, перейшовши за посиланням https://matrason.ua/matrasi.

Дуже часто ми недооцінюємо роль хребта в нашому житті і починаємо проявляти про нього турботу, тільки коли відчуємо сильний і затяжний дискомфорт. Саме стан спини визначає те, наскільки повноцінним буде наше існування, від банальної ходьби до можливості безболісно переміщатися по сходах. А залежить воно головним чином від повсякденних звичок, дій, які ми часом виконуємо автоматично, не замислюючись про потенційну шкоду.

Як підтримати здоров'я спини 1

Сон і пробудження

Щоб у вас не розпочалися болі в спині, приділіть особливу увагу підбору матраца. Гарне ложе не має бути занадто м’яким і податливим, прогинатися під вагою тіла. Подушку в пару до матраца бажано вибрати ортопедичну Matrason, а краще валики, що забезпечують комфортну підтримку шиї.

Вставати з ліжка теж потрібно правильно. Різкий підйом надмірно напружує спину, оскільки до цього протягом довгих годин вона перебувала в стані розслаблення і спокою. Перш ніж переходити у вертикальне положення, повільно тягніть руки за голову і так само плавно, одне за другим, підтягніть коліно до грудей. Потягніться вправо і вліво, потім перекотіться до краю ліжка і повільно встаньте, спираючись на руку.

Підбір взуття

Взуття, яке ви довго носите, безумовно, повинне бути зручним. Нехтування цим правилом не тільки викликає втому в ногах, але і посилює навантаження на хребет, який відгукнеться больовими відчуттями.

Підбори носити можна і навіть потрібно, але виключно ті, що не перевищують 4 сантиметрів по висоті. Гарне, але «нездорове» взуття краще не взувати зовсім, але якщо в ньому є реальна необхідність, постарайтеся перевзутися вже через кілька годин – здоров’я все-таки дорожче, ніж справлене естетичне враження.

Перенесення важких предметів

Навантаження, що виникає при підйомі і транспортуванні важких предметів, слід переносити зі спини на ноги – м’язи нижніх кінцівок набагато міцніші і витриваліші. Робиться це так:

  • Максимально наблизьтесь до вантажу, поставте ноги на рівні плечей для більшої стійкості тіла.
  • Зігніть коліна і напружте черевні м’язи. Утримуючи їх в тонусі, почніть повільно піднімати вантаж, з силою впираючись ступнями в підлогу.

Не менш важливо вміти правильно переносити вантаж з місця на місце – так, щоб м’язи спини не страждали, відчуваючи перевантаження.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: