fbpx

Як правильно заощаджувати гроші: поради НБУ

Економіка 15:22, 02.11, 2020
НА ФОТО: depositphotos

31 жовтня увесь світ відзначав День заощаджень. З цієї нагоди Національний банк України розробив “Золоті правила заощаджень” – 5 простих рекомендацій, як змінити свої фінансові звички і почати правильно заощаджувати.

Золоте правило 1

як скласти бюджет - НБУ

Найкращий спосіб розпочати відкладати – це скласти сімейний бюджет.

Присвятіть всього один день на місяць своїм фінансам. Порахуйте свої доходи та витрати. Ви можете записати їх у таблицю, на папір чи скористатись спеціальними додатками. Також можете скористатись функцією відстеження витрат за категоріями у своєму інтернет-банкінгу. Порахуйте свої витрати за такими категоріями: продовольчі товари, ресторани, побутова хімія, освіта, кредити, витрати на проїзд чи авто та інше. В кінці місяця ви зможете чітко побачити, куди йдуть ваші гроші та де можна скоротити витрати.

Золоте правило 2

золоті правила заощаджень

Заощадження такі ж необхідні, як повітря. Ви повинні мати фінансову подушку безпеки, що зможе покрити ваші витрати протягом 3-6 місяців.

Ви вже склали сімейний бюджет? Добре.

А тепер розподіліть свої доходи за такою схемою:

  • 50% – планові витрати
  • 30% – спонтанні витрати
  • 20% – на заощадження

Золоте правило 3

як правильно відкладати гроші - НБУ

Ви можете не просто заощаджувати гроші, заощаджуйте на своє майбутнє. Ви відчуєте різницю, коли ці накопичення будуть збиратись на якусь осмислену та чітку мету. Наприклад на навчання, авто, житло, пенсію або для надзвичайних ситуацій.

Налаштуйте автоматичні накопичення. Налаштування автоматичного накопичення – це найпростіший і найефективніший спосіб заощадити. Налаштуйте перерахування коштів з вашого основного рахунку на окремий рахунок для накопичень чи депозит у вашому банку. Ви можете перераховувати певну суму щотижня, щомісяця чи декілька разів на місяць.

Створіть для себе план заощаджень. Коли ви порахуєте, скільки ви можете зекономити протягом кожного місяця, і побачите, яка сума може перейти на ваш ощадний рахунок, то зможете сильно мотивувати себе економити та заощаджувати згідно з вашим планом.

Золоте правило 4

не роби емоційних покупок - НБУ

Уникайте придбання дорогих або непотрібних речей за емоційним імпульсом.

Для будь-якого несуттєвого товару чи імпульсивної покупки зачекайте 24 години перед покупкою. Якщо через добу ви ще відчуваєте потребу у цій покупці, тоді можете купувати.

Або використайте ще один спосіб.

Оцінюйте покупки відпрацьованими годинами на роботі, а не просто по вартості. Ця тактика розумової математики справді може допомогти вам підходити до покупок осмислено. Візьміть суму за товар, який ви хочете придбати, і поділіть його на погодинну заробітну плату. Наприклад, якщо ви розглядаєте пару взуття за 500 гривень і заробляєте 100 гривень на годину, запитайте себе, чи варто це взуття відпрацьованих п’яти годин.

Золоте правило 5

правила заощаджень від НБУ

Плануйте своє харчування заздалегідь і дотримуйтесь списку під час покупки продуктів.

Старайтесь не ходити за продуктами із почуттям голоду.

Люди, які роблять покупки їжі за списком, витрачають набагато менше грошей, ніж ті, хто вирішує імпульсивно, що купувати, потрапляючи на продовольчий ринок чи в супермаркет. Річна економія може легко скласти кругленьку суму.

Головна ілюстрація – depositphotos

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: