fbpx

Як провести корпоратив без шкоди для здоров’я

Суспільство 19:45, 24.12, 2021

У зв’язку із пандемією більшість організацій змушені відмовитися від проведення традиційного новорічного корпоративу. Безпека працівників та дотримання епідемічних правил – речі серйозні. Цьогоріч сезон корпоративів потрохи відновлюється (завдяки вакцинації та можливості доступного тестування).

Щоб читачі не завдали шкоди своєму здоров’ю під час корпоративу лікар-інфекціоніст медичного центру Оксфорд Медікал Галина Піскорська звертає увагу на найбільші небезпеки, які можуть їх спіткати, та методи їх попередження.

  1. Коронавірусна інфекція – актуальна як ніколи

Вже два роки як спалах COVID-19 змусив нас підлаштовувати свій спосіб життя під нього. На жаль, безпечний корпоратив і взагалі відвідування громадських закладів неможливі без сертифіката вакцинації або недавнього тестування. Щоб не наразитися на небезпеку інфікування, наполегливо радимо найближчим часом запланувати вакцинацію (не забувайте, що після введення вакцини організм потребує не менше двох тижнів для вироблення активного імунітету).

Якщо всі відвідувачі свята сумлінно вакцинуються або матимуть доказ у вигляді негативного ПЛР чи експрес-тесту, ризик локального спалаху буде мізерним.

  • Харчове отруєння – проблема десятиліть

Спалахи харчових токсикоінфекцій вже десятиліттями не оминають масові гулянки. Часто зустрічаються заголовки у газетах типу «у дитячому таборі отруїлися 20 дітей», «під час святкування весілля госпіталізовано 15 людей із сальмонельозом» і т. д.

Щоб уникнути цього, радимо ретельно обирати заклад, якому ви довірите проведення корпоративу. Не посоромтеся попросити санітарні книжки працівників кухні, ліцензію закладу, з’ясувати, хто постачає молочні продукти, м’ясо, рибу, консервовані продукти. Під час вибору меню надавайте перевагу сезонним продуктам, обмежуйте копченості, консерви, морську рибу.

Зверніть увагу на стан страв, їх приготування. Якщо ви відчуваєте, що продукти неналежно приготовані, вас турбує смак, запах, колір та консистенція страви, не вживайте їх і викличте адміністратора закладу.

Не забувайте про дотримання правил гігієни: перед тим як сідати за стіл, ретельно мийте руки і майте при собі кишеньковий антисептик.

  • Алкогольна інтоксикація – без цього ніяк

Більшість колективів вважають за потрібне самостійно купувати алкоголь. По-перше, це економія, по-друге, ви можете знайти перевірений алкоголь у надійного постачальника. На жаль, на ринку часто зустрічаються дешеві підробки, після яких ваша печінка та підшлункова будуть з вами у режимі «холодної війни». Тому не економте, купуючи алкоголь за оптовою ціною у знайомого «зі складів».

Окрім того, не забувайте про основні рекомендації щодо прийому алкоголю:

  • спиртні напої треба споживати в міру;
  • вживайте більше закусок, особливо продуктів, які мають високий вміст антиоксидантів, і продуктів, які мають обволікаючу дію;
  • не вживайте різні види алкоголю протягом одного вечора;
  • не вживайте спиртне із барвниками та підсолоджувачами: сухе вино є значно кращим вибором, аніж солодкий алкогольний коктейль;
  • майте при собі сорбенти;
  • вживайте якомога більше простої питної води.

Ранкове похмілля – річ неминуча, але дотримання правил під час гулянки дозволяє зменшити його тривалість та інтенсивність.

  • Любовні утіхи – тільки із захистом!

Службові романи виникають здебільшого саме опісля корпоративну. Єдине, на чому ми хочемо наголосити, це захист! Сечостатеві інфекції передаються під час близькості, навіть якщо ваш партнер щиро впевнений у відсутності хвороби (не забувайте про носійство збудника та безсимптомні форми). СНІД, сифіліс, трихомоніаз, гонорея, хламідіоз – цих проблем можна уникнути завдяки маленькому помічнику у сумочці – презервативу.

Бережіть себе! Вітаю з прийдешніми святами!

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: