fbpx

Як привчити дитину до читання

Суспільство 13:32, 26.01, 2021

На сьогоднішній день багатьох батьків хвилює питання, як привчити дитину до читання. Через те, що сьогодні дітям доступні найрізноманітніші гаджети, телебачення, вони все менше часу приділяють читанню. Багато читають тільки те, що задають в школі, ще й неохоче, але якщо знайти відповідні книги на https://www.yakaboo.ua/ua/knigi/detskaja-literatura.html, то ви зможете зацікавити дитину.

Переваги читання книг

Насправді ж книги дозволяють нам відкрити багато нового, дозволяють побачити новий світ, розвинути уяву, фантазію. Адже відомо, що будь-який твір, який екранізовано, подається нам через призму сприйняття режисера. Якщо ж ми читаємо книгу самостійно, то у нас в голові складається своя картина. Ми бачимо ту інформацію, яку нам побажав передати автор.

Важливо, щоб дитина навчилася читати і в подальшому отримувала задоволення від цього процесу. Однак багато дітей відмовляються брати в руки книги.

Існує кілька способів, які дозволять привчити дитину до читання. Передусім – подавати дитині приклад. Якщо у вашій родині тато і мама вечори проводять за комп’ютером або за переглядом серіалів, то і дитина не зможе зрозуміти, що читання – це добре.

Допомога дитині в читанні

Важливо, щоб батьки читали книги, газети, щоб дитина бачила, що читання є частиною життя. Також важливо якнайраніше пояснити дитині, що книга є цінністю. Також слід розуміти, що книги – це не іграшки, не можна допускати того, щоб діти рвали сторінки, малювали на них, про що на https://www.yakaboo.ua/ .

Краще, якщо в будинку є книжкова шафа, де акуратно зберігаються всі книги. Постарайтеся читати вголос дитині. Що більше ви будете читати вголос, то більше дитина буде розуміти, що книга – це щось цікаве, вона швидше навчитися сама читати. Вона зрозуміє, що процес читання – це щось захопливе. Ви також можете заохочувати читання, коли дитина буде читати виразно, красиво. Не забувайте її похвалити, можливо, навіть заохотити іграшкою і шоколадкою. Дитина зрозуміє, що читати нескладно, і буде намагатися домогтися кращих результатів.

Способи привчання до читання

Ви можете почати читати дитині дуже цікаву книгу, але в певний момент скажіть, що у вас важливі справи. Дитина, якщо вона вже вміє читати, сама візьме книгу, дочитає цей твір. Спробуйте подати дитині читання як гру, адже важливо, щоб у неї включилася уява.

Якщо у неї не буде здатності уявляти предмети і події, то і читання буде повністю марним. Читання буде цікавим, якщо дитина вміє фантазувати, для цього спробуйте розвинути цю навичку, показуйте дитині нові картини світу, розповідайте їй про навколишні предмети. Також постарайтеся з дитиною обговорювати прочитане, тоді вона буде розуміти, що може поділитися з кимось цікавою інформацією, яку прочитала.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: