fbpx

Як саджати яблуні?

Суспільство 10:16, 11.09, 2019

Яблуневий сад – це мрія багатьох, хто має власну присадибну ділянку. Особливий інтерес фрукт викликає у тих, хто планує створити власний невеличкий бізнес.

Яблуко – це універсальний фрукт, котрий можна використовувати у різних сферах життя людини. З нього можна зробити смачні соки, цукерки, джеми, інші страви, використовувати яблуко для виробництва косметики, ліків і тощо.

Як саджати яблуні? 1

Тому вибір на користь яблуневого саду стане одним з найраціональніших способів використання власної земельної ділянки.

Щоб виростити справжній сад з гарним врожаєм, треба знати деякі тонкощі у висадженні та догляді за таким фруктом. Все починається з вибору саджанців. Тут необхідно визначитись з тим, який сорт яблук цікавить, адже їх існує безліч. У загальному усі сорти можна класифікувати на три категорії:

1. Ранньостиглі.

2. Середньостиглі.

3. Пізньостиглі.

Кожна категорія відрізняється сезоном дозрівання плоду, а також його якісними характеристиками. Садівник може купити саджанці яблуні за вигідною ціною на сайті sadco.com.ua.

Коли буде вирішено питання з вибором сорту, необхідно ознайомитись з процедурою висадки дерев та догляду за ними. Як саме необхідно доглядати за яблунею? Оскільки яблуні у догляді є не надто вибагливими, вибір на користь цього дерева буде однозначно правильним. Один саджанець дерева може давати гарний врожай в середньому протягом 10 років, а іноді й більше.

Дуже важливо, щоб земля під дерева яблук була насичена вмістом торфу, компосту та гною. Дерева яблук варто саджати у вересні-жовтні, або ж наприкінці квітня. Для саду яблуневих дерев ватро виділити місце з гарним доступом сонячного світла. Варто звернути окрему увагу на розміри місця, котре можна виділити під одне дерево. Так, наприклад, для карликових сортів буде достатньо ділянки 2х2 метри. Для середніх за розміром дерев необхідно забезпечити ділянки розміром 4х4 метри, а от для великих дерев знадобиться площа мінімум 5х5 метрів.

Не варто забувати про добрива для дерев. Особливо багато підживлення дерево потребує в той момент, коли його саджають і воно тільки починає приживатись до нового місця.  Також для тендітного нового саджанця необхідно забезпечити опору, котра витримає його й допоможе зрости до необхідних розмірів.

Перевагою яблук є те, що це дерева, котрі швидко можуть дати гарний врожай, а отже, і непогані темпи окупності вже з перших років.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: