fbpx

Як у Франківську військові льотчики виховують німецьких вівчарок

Суспільство 19:21, 11.12, 2020

Аби попереджати ворожі диверсії, у Збройних силах після 20-річного забуття відновили кінологічну службу, і тепер чотирилапі на службі в тактичній авіації.

В Івано-Франківську військові льотчики німецьких вівчарок виховують вже рік, взяли їх ще 3-місячними цуценятами – це Кольт, Курт, Крон, Кінг, Кеті, Лотта. За людськими мірками це навіть не випускний клас загальноосвітньої школи. Але військові собаки у своєму юному віці не тільки вчаться, але й шукають вибухівку та знешкоджують диверсантів, йдеться в сюжеті ТСН.

Їм усім трохи більше року, тож в улюблениці льотчиків Каті ще вітер у голові, але вона вже спец із пошуку вибухівки. Такий талант у неї кінологи помітили під час гри, Катя дуже любить шукати, наприклад свій тенісний м’ячик. Але для тренувальних закладок кінолог використовує справжню вибухову речовину, аби в реальних умовах собака безпомилково розпізнала її серед тисячі запахів. Катя знаходить без вагань.

А от Кольт змалечку показав себе хорошим охоронцем, тож кінологи вчать його знешкоджувати диверсантів. І тепер собака відпустить ворога, тільки коли той здасться.

Військовим собакам важливо не боятися пострілів чи вибухів і навіть гулу реактивного двигуна. Такого їх жодна людина не навчить, каже кінолог. Безстрашність службовим тваринам передається генетично. «Була легендарна їхня бабця Юта-Севі. Коли була повінь 2008 року, я опинився на Дністрі. Якби Юта біля мене не була, я би зараз з вами не розмовляв. Я зміг схопитись за холку, і вона з води мене витягла», – розповідає начальник кінологічної служби Івано-Франківської бригади тактичної авіації Сергій Богатирьов.

На військовій службі ці німецькі вівчарки лише рік, відколи до армії повернули забутий іще в 90-х кінологічний підрозділ. Льотчики своїми підопічними не натішаться. Мовляв, якби собакам давали погони, то вони б уже дали чосу деяким офіцерам.

До всіх своїх талантів ці собаки ще й поліглоти, жартують льотчики. На службі з ними розмовляють німецькою. Це міжнародний стандарт – бо лаконічно, тож більш зрозуміло для собак. Без собак уже наче без рук, визнають льотчики. Адже в їхні обов’язки входить охорона території аеродрому. А це кілька сотень гектарів.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: