fbpx

Як вибрати баштовий кран: характеристики та особливості конструкцій

Суспільство 20:22, 08.07, 2023

Сучасне будівництво не може обійтися без баштових  кранів. Їх використовують для підйому будматеріалів на певну висоту, а також для та завантаження-розвантаження вантажів.

Великий вибір баштових кранів за прийнятними цінами представлений за посиланням https://machineryline.ua/ru/-/bashennye-krany–c121. Тут ви можете придбати чи орендувати баштовий кран. Щоб зробити правильний вибір, потрібно враховувати технічні характеристики спецтехніки та специфіку використання.

Ключові характеристики кранів

При виборі баштового крана варто звертати увагу на:

  • вантажопідйомність;
  • висоту підйому;
  • довжину стріли.

Вантажопідйомність більшості кранів становить до 50 тонн. Проте є спецтехніка, яка витримує до 75 тонн. Такі крани здебільшого використовують для великих промислових об’єктів.

Висота підйому – це максимальна висота, на яку кран може підняти вантаж. Зазвичай цей показник становить від 20 до 90 метрів. Також доступні крани з висотою підйому до 220 метрів.

Довжина стріли може становити від 20 до 80 метрів, залежно від марки та моделі баштового крана. Цей показник визначає відстань, на якій варто розташувати кран щодо будови.

Які бувають башти

Конструкційні елементи баштового крана бувають різних видів та мають свої особливості. До прикладу, башта крана може бути поворотною або неповоротною.

Поворотні башти підходять для будівництва невеликих споруд та мостів. Їх нескладно перевозити та легко монтувати.

Крани з неповоротною баштою більш потужні, тому їх використовують у висотному і складному будівництві. Сама платформа башти не обертається, але у верхній частині башти є рухомий пристрій, на який кріпиться стріла. Крани з неповоротною баштою можуть піднімати вантажі до 75 тонн на висоту 220 метрів.

баштовий кран

Стріли кранів

Найбільш поширені види стріл баштових кранів – підйомні і балкові.

Крани з підйомною стрілою легші за крани, обладнані балковими стрілами, їх простіше перевозити і монтувати. Однак крани з підйомними стрілами не можуть переміщати вантаж горизонтально.

Балкові стріли встановлені статично в горизонтальному положенні. Вони не здатні змінювати висоту підйому вантажу.

Крани за типом опори

Залежно від опори крани поділяються на пересувні, приставні, самопідйомні та стаціонарні.

Пересувні крани зазвичай використовують як допоміжну техніку на будівельних майданчиках чи для завантаження чи розвантаження вантажів на підприємствах. Порівняно зі стаціонарними кранами, які монтуються кілька тижнів, монтаж та демонтаж пересувних кранів займає всього кілька годин.

Приставні крани кріпляться на фундамент будівлі, яка споруджується, та не можуть пересуватися будівельним майданчиком. Порівняно з пересувною технікою такий кран дешевший та легше монтується.

Самопідйомні встановлюється на конструкцію споруди, і в міру зведення об’єкта кран за рахунок спеціальних механізмів піднімається разом з ним.

Стаціонарні крани кріпляться до фундаменту, можуть бути універсальними або приставними.

Кабіни кранів

Кабіни баштових кранів бувають закриті та відкриті. Закриті встановлюються всередині башти та забезпечують комфортну роботу оператора.

Відкриті кабіни розташовуються за межами вежі, зазвичай їх монтують внизу, що обмежує огляд для водія.

Сучасні баштові крани можуть мати кабіни із автономним обігрівачем, кондиціонером та клімат-контролем.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: