fbpx

Як вибрати пральний порошок залежно від його складу

Суспільство 11:03, 22.02, 2023

Порошок для прання – це основний засіб побутової хімії, завдяки якому ми можемо тримати наші речі чистими та свіжими. Однак щоб засіб не тільки якісно виконував свої задачі, але й не мав негативного впливу на здоров’я, потрібно додатково звертати увагу на його склад.

Залежно від цього фактору наразі засоби для прання можна розділити на органічні та неорганічні. Розбираємося, як саме така побутова хімія відрізняється між собою.

Неорганічні пральні порошки

Неорганічні пральні порошки вже десятки років продаються на магазинних полицях. Основною сполукою в його складі є так звані ПАРи – поверхнево активні речовини. Саме вони сприяють видаленню плям та інших забруднень з тканини одягу. Їхня ефективність висока, однак такі компоненти також відрізняються низкою негативних якостей. Наприклад, вони погано впливають на екологію, пришвидшують старіння шкіри, викликають алергічну реакцію, підвищують шанс інсульту, інфаркту, хвороб дихальних шляхів тощо.

Що більший об’єм таких речовин у складі, то більш ефективно буде видаляти засіб забруднення. Однак в такому випадку негативний вплив на людський організм також накопичуватиметься. Вважається, що оптимальний об’єм ПАРів у складі прального порошку не має перевищувати 4,8%.

Крім ПАРів, у складі варто виділити кілька додаткових речовин, які також відрізняються негативним впливом, якщо вони використовуються у великій кількості. До них варто віднести:

  • фосфати – використовуються для того, щоб підвищити ефективність ПАР, однак також полегшують проникання цих речовин через людську шкіру всередину організму, також відрізняються пом’якшувальною дією на воду;
  • фосфонати – ще одна речовина для пом’якшення води, однак вона не така шкідлива, як фосфати;
  • фталати – негативно впливають на ендокринну та статеву систему, але водночас надають одягу приємного різкого запаху.

Враховуючи вищесказане, не варто купляти порошки, де об’єм фосфатів перевищує 10%. Варто зазначити, що існують неорганічні порошки, де кількість фосфатів та ПАРів зменшена до мінімуму.

Органічні пральні порошки

В органічних порошках немає у складі фосфатів та ПАРів. Натомість використовуються замінники із натуральної сировини: дерева, крохмалю, бавовни, різноманітних витяжок з рослин. Пом’якшення води відбувається за допомогою цеоліту або поліаспарату.

Органічні пральні порошки набагато безпечніші, але вони не так ефективно видаляють плями, як неорганічні.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: