fbpx

Як заповнювати грамоти, сертифікати, дипломи

Суспільство 10:14, 03.01, 2023

Різні дипломи та грамоти вручають не лише за спортивні досягнення. Такі документи активно використовують і керівники великих компаній у корпоративному житті. Замовити виготовлення почесних атрибутів можна у компанії Герольдмайстер, найбільшій в Україні організації виробництва сувенірно-нагородної продукції: https://ua.heroldmaster.kiev.ua/diplomas/.

Як заповнювати грамоти, сертифікати, дипломи 1

Різновиди дипломів та грамот

Перші дипломи з’явилися ще в античні часи, вони являли собою дві таблички, що складаються з бронзи (від цього і походить слово, яке по-грецьки означало «складати вдвічі»). Спочатку його видавали воїнам після закінчення служби та учням після навчання.

Сучасний диплом є офіційним державним документом, який вручається:

  • учням, випускникам будь-яких навчальних закладів;
  • працівникам після підвищення кваліфікації, проходження тестів;
  • особам, які успішно отримали певну професію або спеціальність (вчителям, інженерам тощо).

Диплом обов’язково містить гербову печатку організації, яка його видає. Це презентабельний документ, яким заведено прикрашати кабінети офісів, керівників. Зазвичай його оформляють у гарну рамку та вішають на стіну.

Грамота також має найдавнішу історію, всім нам відомі знамениті берестяні папери, що засвідчують повноваження чи права власника. Старовинні документи такого зразка могли бути статутними, довірчими, купчими, для вчителів. Але з часом грамота стала застосовуватися як заохочувальна документація, що вручається за заслуги у спорті, мистецтві, виробництві. Це ефективний спосіб заохочення для працівника або учня за досягнення, старанну працю та участь у заходах чи змаганнях.

Правила заповнення грамот, дипломів та сертифікатів

Приклади оформлення документів для муніципальних та державних закладів регламентуються нормативними актами, створеними Кабінетом Міністрів України. Нагородні папери такого рівня вручають представники влади, часто документи супроводжують медалі та грошові подарунки. Вони заповнюються у суворій відповідності до запропонованих нормативів.

Для інших організацій та установ немає суворого зразка, що регламентує особливості оформлення, для заповнення використовуються такі стандарти:

  1. Стиль написання тексту – офіційно-діловий. Шрифт може бути великим, виразним та розбірливим, контрастуючим з кольоровою гамою документа. При вписуванні необхідних даних вручну почерк використовується розбірливий і красивий, неприпустимо виходити за межі полів і самого бланка, небажані також переноси.
  2. Папір для нагородних документів повинен мати відмінну якість. Щодо кольорового рішення суворих правил немає.
  3. У верхній частині паперу наноситься зображення державної символіки, фірмовий логотип компанії або назва освітньої установи.
  4. Не допускається застосування скорочених назв та абревіатур.
  5. Після назви та логотипу організації слідує інформація про особу, якій присуджується грамота, диплом або сертифікат. Особисті дані пишуться у називному відмінку.
  6. Оформляється текст нагородження (за що видається документ). Якщо це спортивний захід, обов’язково прописується зайняте місце, а при одночасному врученні грошової нагороди — її розмір.
  7. Наприкінці вказується підпис, його розшифровка та особисті дані особи, яка буде вручати нагородний документ. Ставиться печатка організації та дата вручення (цифрами пишеться рік та число, місяць вказується прописом після підпису).

При заповненні документів використовуйте швидковисихаючі чорнила та обов’язково дайте їм можливість повністю просохнути. Це особливо актуально, якщо використовується глянсовий папір.

Як заповнювати грамоти, сертифікати, дипломи 2

Де замовити дипломи та почесні грамоти

Замовити виробництво якісних документів для нагородження своїх співробітників чи посадових осіб ви можете у найбільшому в Україні виробничому об’єднанні Герольдмайстер. Вже понад 20 років ми успішно представляємо свої інтереси на ринку сувенірно-нагородної продукції, гарантуючи індивідуальний підхід, оперативність роботи та високу якість результату.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: