Міністерство охорони здоров’я працює над трьома напрямками покращення роботи військово-лікарських комісій, щоб зробити їхнє проходження швидшим та зручнішим.
Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” розповіла Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я.
“Наша команда МОЗу долучилася до міжвідомчої роботи, включаючи Міноборони, ЗСУ, щоб вдосконалити процеси, які стосуються проблем проходження ВЛК, щоб вони були більш швидкими та більш зручними. Робота ведеться в трьох напрямках. Питання організаційно-ресурсне — формування розширеної мережі, тому що початку повномасштабної війни навантаження на працівників ВЛК зросло, кількість людей, які проходять ВЛК, також зросла. Другий напрям — цифровізація. Третій — юридичний”, — розповіла урядовиця.
За її словами, зокрема, покращенню роботи комісій сприяють два ухвалених закони, які дозволили залучати цивільні заклади до роботи ВЛК та спростили оформлення довідки №5.
“Фактично це одна з основних довідок, які оформляють поранені військовослужбовці, довідка про обставини травми. Зараз спрощена процедура та терміни її оформлення”, — пояснила Карчевич.
Вона додала, що на замовлення Командування Медичних сил МОЗ надає перелік цивільних закладів для того, щоб розвантажити роботу комісій в тому чи іншому районі.
“Черги вже зменшилися. Ми працюємо над тим, щоб їх повністю не було. Створюються гарнізонні ВЛК, ми залучаємо зараз близько 500 цивільних закладів до роботи ВЛК при центрах комплектування. Було ухвалено окремий пакет Програми медичних гарантій, щоб забезпечити фінансування медичних оглядів і роботу лікарів. І щоб ті огляди були повністю безкоштовними, держава покривала для військовозобов’язаних”, — підкреслила посадовиця.
За її словами, нині МОЗ прагне запозичити успішний досвід цифровізації, наявний в української цивільної медицини.
“Той досвід ми хочемо імплементувати і поділитися з військовою медициною, починаючи від роботи з електронною системою охорони здоров’я, де ведеться електронна медична картка пацієнта, до впровадження електронних черг та електронного документообігу. Є прогрес в цьому напрямку — йде пілотне тестування електронних черг у 5 регіонах. Плануємо протягом травня розширити на інші гарнізонні ВЛК, де потрібні такі черги, щоб і систематизувати роботу, і спростити для самих військовослужбовців проходження таких комісій”, — розповіла Марія Карчевич.
Урядовиця додала, що після запровадження повноцінного електронного документообігу між військовими частинами, закладами охорони здоров’я стане зрозуміло, що цей процес фіналізований.
“Для військових це буде значно швидше, тому що не потрібно буде возити паперові документи чи чекати їх надходження”, — зауважила вона.
Що відомо про реформу військово-лікарських комісій
30 січня очільник Мінцифри Михайло Федоров заявив, що міністерство планує реформувати процеси ВЛК, зокрема провести цифровізацію цих процедур.
На початку лютого заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що Міноборони вдосконалює роботу військово-лікарських комісій і вже створено єдиний медичний простір цивільної та військової медицини, а також була розширена система військово-лікарських комісій.
За її словами, Міноборони спільно з МОЗ та Мінцифри відпрацьовують основні 5 напрямків удосконалення роботи ВЛК:
- прискорення впровадження у військових закладах електронної медичної інформаційної системи (МІС);
- запровадження електронних черг;
- використання електронного документообігу у процесах ВЛК;
- перегляд кількості комісій;
- сервісне обслуговування у військових закладах ВЛК.
Як писав КУРС у березні цього року, у Франківську поранені військові проводять тижні у чергах на ВЛК.