fbpx

Які заспокійливі можна купити без рецепта

Суспільство 15:20, 07.07, 2021

Сучасне життя рясніє стресами. Людині доводиться стикатися з неприємними явищами на роботі і в побуті. Щоб зберегти душевну рівновагу, доводиться докладати додаткових зусиль. У боротьбі зі стресом відмінно себе зарекомендували спеціальні препарати. Сьогодні кожен може купити заспокійливі таблетки. В яких випадках їх приймають? Розберімося.

Показання до застосування

Які заспокійливі можна купити без рецепта 1

Потреба купити заспокійливі без рецепта в Україні виникає при таких станах організму:

  • надмірному збудженні;
  • погіршенні апетиту;
  • періодичних головних болях;
  • підвищеній слабкості;
  • хронічній втомі;
  • складнощах з концентрацією уваги;
  • уповільненні розумової діяльності.

Якщо подібні симптоми спровоковані неприємними життєвими ситуаціями, то для позбавлення від них необхідно приймати седативні засоби. Заспокійливі ліки реалізуються без рецепта. Як правило, вони представлені фітопрепаратами у вигляді настоянок, трав’яних зборів і таблеток. Єдине протипоказання полягає в обмеженні прийому седативних засобів людьми, що страждають від алергії на один з компонентів. Якщо у людини спостерігаються порушення в роботі органів шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, то перед початком прийому рекомендується порадитися з лікарем.

До складу певних седативних засобів входить невелика кількість фенобарбіталу. До числа таких препаратів належать «Барбовал», «Корвалол» і «Корвалдин». Їх застосування бажано узгодити з фахівцем.

Коли виникає потреба в призначенні транквілізаторів

До цієї групи відносять препарати, які надають на організм набагато більш сильний вплив, ніж звичайні заспокійливі. Транквілізатори показані при яскраво виражених симптомах стресу: тремтінні рук, підвищеному потовиділенні або дратівливості, безпричинній тривожності. До складу препаратів входять різні компоненти, в тому числі:

  • гліцерин;
  • бензодиазепин;
  • азапірон.

Транквілізатори застосовують тільки за призначенням лікаря, який визначає тривалість курсу і періодичність прийому, виходячи зі стану пацієнта.

Особливості застосування нейролептиків

Препарати цієї категорії підходять як для короткострокового, так і для тривалого лікування. У першому випадку вони призначаються для купірування симптомів нервових розладів, в тому числі порушень. Тривалий прийом нейролептиків покликаний зменшити напругу і агресію, придушити стан маячні та інші прояви психічних розладів. Більшість препаратів цієї категорії реалізуються тільки за рецептами. Передусім це правило діє щодо розчинів для ін’єкцій.

Відповіді на типові запитання

Які заспокійливі можна купити без рецепта 2

Заспокійливі препарати можна приймати в будь-якому віці. Для дітей випускають спеціальні засоби, що допомагають зняти нервове збудження. Для малюків до 6 років седативні ліки представлені в формі сиропів, крапель і розчинів. Дорослим найчастіше прописують таблетки.

Заспокійливі потрібно приймати строго відповідно до інструкції виробника. Перевищення доз або тривалості курсу може стати причиною появи залежності. Особливо часто таке відбувається при порушенні правил прийому антидепресантів.

Альтернативою традиційним седативним препаратам можуть бути трав’яні збори. Рослини, включені до їх складу, мають заспокійливий ефект. Їх прийом особливо ефективний перед сном. Крім того, можна використовувати ароматичні свічки або аромалампи. Підійдуть прилади з запахом лаванди, цитрусових, кедра або базиліка.

Якщо людина страждає вірусним захворюванням, то прийом заспокійливих допускається тільки після консультації з лікарем. Це пов’язано з індивідуальними особливостями нервової системи кожного пацієнта. Безконтрольне застосування препаратів в період вірусного захворювання може стати причиною посилення нервозності.

Джерело: online-apteka.com.ua

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: