fbpx

Якщо сьогодні область перевищить ліміти, будуть додаткові вимкнення електрики, – Обленерго

Суспільство 15:20, 12.12, 2022

Протягом минулих вихідних на Прикарпатті вдалось дотриматись лімітів, доведених диспетчером НЕК «Укренерго», але у графіки довелось екстрено вносити зміни.

В суботу, 10 грудня, першочергово ліміти дозволяли вмикати електропостачання для основних черг на 4 години, але в середині доби через ускладнення ситуації в енергосистемі для Прикарпаттяобленерго був доведений новий ліміт – 243 МВт, який покривав менше половини потреби споживання області. В області були застосовані додаткові обмеження електропостачання в аварійному режимі. Енергетикам довелось перейти на графіки, за якими електроенергія за чергами постачалась на 2 години через кожні чотири години, пояснюють у Прикарпаттяобленерго.

В неділю, 11 грудня, при денному ліміті 270 МВт зберігся графік, за яким електроенергія за чергами постачалась на 2 години через кожні чотири години. Цих графіків вдалось дотриматись без відхилень.

На понеділок, 12 грудня, доведений ліміт є нижчим, ніж в попередні робочі дні, – 274 МВт. Ліміт покриває трохи більше половини потреби споживання електроенергії в області. Наразі енергетикам вдається дотримуватись лімітів, не відходячи від графіків, але температура повітря падає і споживання може різко зрости. У випадку, якщо область перевищить ліміти, надані диспетчером Укренерго, примусово будуть застосовані додаткові обмеження. До цього слід бути готовим.

За даними НЕК «Укренерго», станом на ранок 12 грудня в енергосистемі зберігається значний дефіцит потужності. За минулий тиждень енергосистема зазнала три російські атаки – вже восьма масована ракетна атака у понеділок, 5 грудня, та дві локальні атаки артилерією та безпілотниками на півдні та сході країни у вихідні. Руйнування, яких завдав ворог енергосистемі, наразі не дозволяють повною мірою використовувати потужності теплових електростанцій, необхідний додатковий час для відновлення їх роботи. Бригади Укренерго, генерації та обленерго спільно працюють над усуненням наслідків російських атак на енергетичну систему України. Через складність пошкоджень роботи тривають довше та ускладнюються поганою погодою (поривчастий вітер з мокрим снігом).

Наразі для забезпечення балансу в енергосистемі до кожного обленерго доведено ліміти споживання електроенергії. Для дотримання лімітів діють обмеження споживання. При перевищенні доведених лімітів застосовуються аварійні відключення.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: