fbpx

Єдина на Прикарпатті: Черченську школу пристосували для навчання дітей з інвалідністю

Суспільство 14:39, 28.10, 2020

Повноцінний розвиток та освіта: Черченська спеціальна школа отримала новітнє реабілітаційне обладнання та є єдиною в Івано-Франківській області школою, яка пристосована для навчання дітей з вадами опорно-рухового апарату.

Тут здобувають освіту 39 дітей з особливими потребами. Вивчення основних предметів поєднують із всесторонньою реабілітацією. Як-от робота в кабіні для підвісної реабілітації, яка особливо корисна для дітей з ДЦП, повідомляється у сюжеті на Канал 402.

“Підвісна терапія – це спеціальна система підвішування дитини, яка дозволяє навантажити або розслабити м’язи дитини, зменшити больові відчуття, покращити рухливість м’язів та координацію рухів. За допомогою системи “павук” ми дитину навчаємо присідати, повзати чи навіть ходити”, – розповідає інструктор з фізичної культури Святослав Гривнак.

Реабілітологи кажуть, ця система дозволяє дитині, прикутій до візка, виконувати ті вправи, які досі вона не могла зробити самостійно.

Окрім цього, в спеціальній школі обладнали спеціальну сенсорну кімнату. Світловий дощ для релаксації, бульбашкові колони для вивчення кольорів та основна родзинка – інтерактивна підлога. З її допомогою педагоги проводять уроки, поєднуючи їх з елементами гри.

Модернізували також і освітній клас. Він отримав багатофункціональну інтерактивну дошку, де дітей у доступній і цікавій формі навчають різних предметів.

Все це обладнання, каже директор Черченської спеціальної школи Надія Шемберко, є дороговартісним і отримати його вдалось завдяки болгарському проєкту “Дитячий крок до щасливого майбутнього”.

“Болгарська допомога становить 15 тис. 200 євро. Також було співфінансування обласної ради, ОДА і Департаменту освіти облдержадміністрації у сумі 80 тисяч гривень”, – каже директорка.

У планах керівництва закладу добудувати другий корпус школи, який зараз заморожений через брак коштів.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: